Robert Mugabe - 1
Zdroj: Profimedia / Twitter
Velikán terčem posměchu

Prezident Zimbabwe odkrýval svou sochu v nadživotní velikosti. Když ji lidé spatřili, váleli se smíchy!

Zimbabwský prezident Robert Mugabe (92) ukazuje, že není žádný naškrobený politik. V době, kdy zemi trápí největší hospodářská krize, byla dokončena jeho socha. Neuvěříte, jak vypadá!

3 fotky
Robert Mugabe stojí v čele státu už neuvěřitelných 35 let. Avšak místo toho, aby si lámal hlavu nad tím, jak řešit chudobu, nezaměstnanost a politické nepokoje, sociální sítě zaplavily fotky z odhalení jeho sochy. Té se směje celý svět!

Vytvořit sochu trvalo půl roku. Jejím autorem je známý umělec Dominic Benhury, který rád kombinuje materiály jako ocel, dráty nebo kámen. Místo očekávaného mistrovského díla však veřejnost spatřila dobře známou a velmi oblíbenou kreslenou postavičku. A tou není nikdo jiný než Homer Simpson ze seriálu Simpsonovi! Alespoň je mu tedy socha velmi podobná.

Mezi lidmi se již pro monument rozšířilo vtipné přirovnání – „Superman ve stylu Simpsonových“. Mugabe se však nadšením ze skoro čtyřmetrové sochy netají. I přesto, že se naklání doleva a zpodobňuje jej se vztyčenou rukou se zaťatou pěstí a s výraznými brýlemi, mu nepřijde nijak přes čáru.

„Chtěl jsem tak velkou sochu, jak je to jen možné. Mým cílem bylo vzbudit silný dojem,“ řekl prezident. To se mu tedy podařilo...

Jak legrační socha vypadá, si prohlédněte ve fotogalerii.

Autor: kat

Diskuze