Sarah Brisdion - 1
Zdroj: Twitter/ Facebook
Úžasná myšlenka

FOTO: Matka si kvůli svému synovi dělá každý den selfie na záchodě! Důvod vás rozpláče

Sarah se rozhodla řešit problém opravdu nezvyklým způsobem. Tím, že si každý den dělala selfie na záchodě, chtělo pomoct nejen svému synkovi, ale i dalším lidem, co jsou na tom jako on.

9 fotek
Sarah Brisdion (37) z Brockenhurstu dostala neobvyklý nápad. Vyrobila záchodový adventní kalendář! Kvůli němu se každý den fotí na záchodě a hodlá s tím pokračovat až do Vánoc. A co je cílem tohoto bizarního nápadu? Chce, aby se lidé dozvěděli, že je na veřejnosti nedostatek toalet pro zdravotně postižené lidi.

Žena je matkou sedmiletých dvojčat Ericy a Hadleyho. Hadley ale trpí dětskou mozkovou obrnou a kvůli tomu je upoután na invalidní vozík. „O tom, co děláme na záchodě nemluvíme. Chci to zkusit prolomit. Všichni musí močit. Není to nic ostudného. Někteří lidé potřebují trochu více pomoci než jiní,“ vyjádřila svou myšlenku pro Huffington Post.

„Mnohokrát se stalo, že jsem musela syna položit na zem a připravit mu záchod k použití. Je to hrozné, nehygienické, nedůstojné a nebezpečné,“ vyjádřila své pohoršení vůči nedostatku toalet pro handicapované. Na hrozný zážitek z obchodu jen tak nezapomene. Hadley potřeboval vyměnit plenu. Když přišli do místnosti pro zdravotně postižené, nevěřila svým očím. Všude byl nechutný nepořádek a špína. „Byl z toho rozrušený. Prosil nás, abychom mu plenu nevyměňovali, ale nemohl sedět ve svých výkalech celou cestu domů, bylo to všude,“ popsala matka hrozný zážitek.

V tu dobu si uvědomila, že musí zakročit. Její kalendář má proto upozornit na tento velký společenský problém. Chce totiž, aby se postižení lidé cítili na záchodě stejně komfortně jako ti zdraví.
 

Autor: bin

Diskuze