Kurt Cobain - 1
Zdroj: Profimedia
Čas plyne...

FOTO: Kurt Cobain zemřel přesně před 23 lety! Připomeňte si jeho podivnou smrt i fotky z mládí

Právě dnes, 5. dubna, je tomu přesně 23 let, co zemřel Kurt Cobain. Byl nalezen mrtvý ve svém domě v Seattlu v roce 1994. Ačkoli spáchal sebevraždu, dodnes nad jeho smrtí visí spoustu otazníků... Jak vypadal slavný zpěvák zamlada?

9 fotek
Americký zpěvák Kurt Cobain byl bezesporu obrovskou hvězdou. Byl navíc kytaristou, skladatelem a především zakladatelem skupiny Nirvana. Magazín Rolling Stone ho navíc označil za 12. nejlepšího kytaristu všech doba.

Není žádným tajemstvím, že byl Kurt Cobain těžce závislý na heroinu, stejně jako jeho partnerka Courtney Love. Navíc trpěl depresemi a poslední chvíle před smrtí neměl sebemenší chuť k životu. Hlavu si prostřelil brokovnicí a zároveň měl v krvi smrtelnou dávku heroinu. Právě kvůli tak velké dávce se o jeho sebevraždě často pochybuje, a to až dodnes. Jak to tehdy doopravdy bylo, ví zřejmě jen sám zpěvák.

Kurt po sobě zanechal i dopis na rozloučenou, ve kterém se loučí se svou rodinou a fanoušky a popisuje svoje pocity, jak nezvládal být dobrým člověkem, kvůli tak velké slávě... Připomeňte si v galerii jednu z největších hudebních legend všech dob!

„Je lepší shořet, než vyhasnout.“ Kurt Cobain

Autor: niž

Diskuze