Záchrana nigerijského chlapečka
Zdroj: facebook.com
Skoro k nepoznání

Fotka hladovějícího chlapce dojala před rokem svět. Nebudete věřit, jak vypadá nyní!

Na hladovění dětí je smutný pohled. Je strašné, že k tomu stále v některých zemích dochází. Postihlo to i tohoto chlapce, na kterého se ale usmálo štěstí a jeho život se od základu změnil. Jak teď vypadá?

5 fotek
Dánská humanitární pracovnice Anja Ringgren Loven spatřila na nigerijské ulici podvyživeného chlapce. Od smrti ho dělil jen chloupek. Žena mu dala napít vody, ale okamžitě věděla, že tohle nebude stačit.

Zůstala v Nigérii a dvouletého chlapce se ujala. Nikdo mu nedával moc nadějí, ale s pomocí lékařů a péčí nové matky se mu podařilo přežít. Nyní je to skoro rok od vzniku fotografie, kde mu žena zachraňuje život, a rozdíl je neuvěřitelný. Z chodící kostry se stal krásný baculatý chlapec plný radosti. Úsměv nosí od ucha k uchu a novou maminku zbožňuje. Dokonce i začal navštěvovat místní školku!

Fotografie tehdy obletěla celý svět a dojala miliony lidí. Chlapec následně dostal jméno Hope a sedí k němu perfektně, protože v překladu znamená naděje. A tou on dozajista je. Snad se naděje vyplní i ostatním chlapcům se stejným osudem. Co říkáte na jeho proměnu?

Autor: Beat

Diskuze