Nejlépe placení herci světa - 1
Zdroj: Profimedia
Zbohatlíci

Žebříček nejlépe placených herců: První místo obsadil herec, který nenatočil žádný hit!

S odhadovaným výdělkem 239 milionů dolarů se letos na vrchol žebříčku nejlépe placených herců, který každý rok sestavuje časopis Forbes dostal George Clooney. A to i přesto, že za minulý rok nenatočil jediný filmový hit.

5 fotek
Příjmy Clooneymu zajistil prodej firmy vyrábějící tequilu Casamigos, za kterou výrobce nápojů Diageo zaplatil jednu miliardu dolarů. Uvedená částka zahrnuje hrubý přivýdělek v období mezi 1. červnem 2017 a 1. červnem tohoto roku. Značku Casamigos založil herec společně s realitním magnátem Mikem Meldmanom a provozovatelem barů a restaurací Rande Gerber v roce 2013.

Clooneyho výdělek z prodeje firmy společně s příjmy ze starších filmů tak daleko převýšil výdělek herce Dwayna Johnsona, který se s odhadovanými příjmy 124 milionů dolarů umístil v žebříčku na druhém místě. Minulý rok byl Dwayne první.

Johnson své příjmy oproti minulému roku zdvojnásobil hlavně díky filmovým hitům jako Jumanji: Vítejte v džungli! Vyjednat si mnohem vyšší honorář mu přitom umožnila především jeho obrovská sledovanost na sociálních sítích.

Třetí příčku letošního žebříčku obsadil představitel Iron Mana Robert Downey Jr., jehož příjmy odhaduje Forbes na 81 milionů dolarů. První pětku dále doplňují Chris Hemsworth a Jackie Chan, který se loni vrátil na filmová plátna hned v šesti filmech.

Autor: mk

Diskuze