Donna McMahon - 1
Zdroj: Profimedia
Tak to je masakr

Měla fóbii, která neztěžovala život jen jí, ale i celému okolí. Neuhádnete, čeho se 30 let tak bála!

Tato žena je svědkem toho, že fóbie nemusí ztěžovat život jen samotnému člověku, ale i jeho okolí. Dlouhých 30 let se neodvážila dělat to, co běžný člověk dělá každý den...

3 fotky
Málokdo z nás si dokáže představit, že by se alespoň ráno nebo večer neumyl. Patří to ke každodenní činnosti našich životů. Avšak do života Donny McMahon (35) nikoliv. Trpěla fóbií z vody a 30 let se nesprchovala. To samozřejmě nebylo příjemné ani pro její okolí.

Jen co se měla Donna k vodě přiblížit, dostala záchvat paniky a měla úzkost. Nedokázala si ani představit, že by se měla jít vykoupat či si zaplavat. Jediné, co Donna zvládla, bylo umýt si celé tělo houbičkou. Nebyla schopná si ani normálně umýt vlasy, trvalo jí to hodiny, bála se, že jí bude voda stékat po tváři a dostane záchvat paniky. 

Donna ale věděla, že tento problém musí vyřešit. Dnes však lituje, že se této fóbie nezbavila už mnohem dříve. Setkala se s terapeutem Robertem Hissem, který ji tohoto problému zbavil. Hypnózou. 

Robert Hiss však musel zjistit, co se v jejím životě tak zásadního odehrálo. Po hodině terapie však na to sama Donna přišla, když si vybavila svůj odstrašující zážitek z aquaparku, kde byla s rodiči a nějaké dítě ji strčilo do vody. A to ji poznamenalo na celých 30 let. Kdo by to byl řekl. Celý tento moment si v myšlenkách prožila, a to způsobilo, že se svého strachu z vody zbavila. ''Připadá mi to, jako by se stal zázrak. Nikdy bych nevěřila, že se toho všeho zbavím za pouhou hodinu. Jsem šťastná, že konečně můžu vzít děti na pláž a do bazénu a dát jim všechno to, co mají jejich vrstevníci,'' směje se Donna. 

Dnes už jí nedělá problém se normálně osprchovat či zajít do bazénu. V dnešním světě existuje mnoho fóbií, ale jak je vidět, vždy se objeví ještě více překvapivější či možná děsivější. 

Autor: mak

Diskuze