Lahev v autě
Zdroj: Pinterest
Nečekané nebezpečí

Necháváte v autě plastové lahve od pití? Už to nikdy nedělejte!

Během jízdy autem je samozřejmě také důležité dodržovat pitný režim. Pokud ale necháte plastovou lahev volně ležet ve vašem vozu, může to mít tragické důsledky!

O bezpečnosti v autě se toho napovídalo a napsalo hdoně. Člověk by se měl poutat, přizpůsobit jízdu vozovce a dalším vnějším vlivům, pozorně sledovat cestu a dalších mnoho věcí, které zaručí bezúhonnou cestu. Koho by ale napadlo, že vás může na životě či zdraví ohrozit během cesty autem obyčejná lahev, například s vodou? Možné to vážně je!

Podle serveru tojenapad.sk Dioni Amuchastegui, technik bakterií. je ten, kdo má se zmíněnou situací neblahou zkušenost. Jednou řídil své auto a vedle sebe měl na sedadle spolujezdce položenou lahev s vodou. Najednou si ale všiml, že jde ze sedačky nějaký dým. Jaký šok pro něj byl, když se pozorně podíval a viděl v sedadle dvě černé malé vypálené díry! Čím to?

S plastovou lahví je to totiž stejné jako například s lupou nebo se sklem obecně. Sluneční paprsky, které se rozpálí skrze okno auta, naráží do plastové lahve a ta je láme směrem do sedadla. Tímto jednoduchým způsobem může vzniknout požár hlavně v případě, že necháte auto stát na slunci, lahev na sedadle a odejdete pryč. Pak by se také mohlo stát, že se vrátíte a váš vůz bude v plamenech. To vás nenapadlo, že? Pokud tedy skladujete lahve v autě, ujistěte se, že ten den bude opravdu ošklivé počasí pod mrakem a slunce ten den vůbec nevykoukne. Jistota je jistota!

Autor: bin

Diskuze