Kočička Lil Bub
Zdroj: Profimedia
prásk.tv

Fanoušci truchlí: Zemřela jedna z nejsledovanějších koček internetu

Kočičku Lil Bub sledovaly na sociálních sítích miliony lidí. Získala si je především svýma roztomilýma očima a vypláznutým jazykem. Její majitel Mike Bridavsky zveřejnil na instagramu smutnou zprávu. Lil Bub zemřela ve svých osmi letech.

V roce 2011 si Mike Bridavsky adoptoval kotě v americké Indianě. Od té doby se z nich stali nerozluční přátelé. Kočka dostala jméno Lil Bub a její sláva rostla postupně. Nejdřív Bridavsky zveřejnil fotku svého mazlíčka na blogu. Poté si ji všimli novináři a objevila se i v některých televizních pořadech. Vzápětí si získala také fanoušky z celého světa.

 

O smrti kočičky napsal majitel na instagram. "V neděli ráno, 1. prosince 2019 jsme ztratili nejčistší, nejmilejší a nejkouzelnější živoucí sílu na naší planetě. Bub byla veselá a plná lásky, když s námi ležela v sobotu v posteli, nečekaně však zemřela ve spánku," napsal Bridavsky. 

 

Zvíře trpělo agresivní infekcí kostí. I přesto majitel doufal, že bude žít dlouho. "Opravdu věřím, že se dobrovolně rozhodla opustit své selhávající tělo, aby naše rodina nemusela dělat toto obtížné rozhodnutí sama," dodal majitel. 

 

Lil Bub proslula hlavně svými buclatými oči a vzhledem kotěte. Měla také neustále vypláznutý jazyk, jelikož neměla žádné zuby. Měla i vlastní dokumentární seriál a zájem o ni měly různé obchody. Na instagramu ji sledovalo přes 2,5 milionů lidí.

 

Za osm let dokonce pomohla vybrat více než 700 tisíc dolarů (přes 16 milionů korun). Peníze poputovaly na charitu, informoval deník BBC

 

Jak porozumět chování své kočky
6 rozdílů mezi kočkou a psem! Poznáš v tom i svého mazlíčka?

Autor: reg

Diskuze