Kate a William se radují z třetího potomka - 4
Zdroj: Profimedia
V centru pozornosti

Experti předpovídají: Novorozený princ Louis bude mít zásadní vliv na Británii!

4. 5. 2018

Nezávislá konzultační firma Brand Finance, která se zabývá vyhodnocováním značek, odhaduje, že předtím, než bude mít novorozený princ Louis první narozeniny, přinese britské ekonomice 50 milionů liber (cca 1,5 miliardy korun).

8 fotek
"Narození nového prince je rovněž obrovskou marketingovou příležitostí pro britské prodejce dětských produktů, kteří mohou ve svých propagačních kampaních odkazovat na královské dítě," uvádí generální ředitel Brand Finance David Haigh. Potvrzují to i prodejci dětského a mateřského oblečení, jak JoJo Maman Bebe či Mothercare.

Brand Finance vytvořila seznam položek, o které vzroste zájem. Jsou na něm upomínkové předměty, pamětní mince, potraviny a nápoje. Poroste i prodej výrobků pro děti, jako například kočárky a oblečení.

Třetí dítě Kate a Williama a nadcházející svatba prince Harryho s Meghan Markle pomohou udržet královskou rodinu v centru pozornosti a zvýšit jejich popularitu. To by mohlo podpořit turistiku. Stoupnout by mohly výdaje za letenky, ubytování a stravování restauracích. Přínos Louise pro ekonomiku je ovšem nižší než u jeho sourozenců George a Charlotte.

Autor: mk

Diskuze