Vlasta Horváth
Zdroj: oficiální zdroj
Znamenal pro něj vše

EXKLUZIVNÍ ZPOVĚĎ: "Neměl jsem kam utéct, viděl jsem ho všude!" popisuje Vlasta Horváth bratrovu smrt

Je to už skoro jedenáct let, co se diváky milovaný Vlasta Horváth (38) stal vítězem druhého ročníku SuperStar. Co je u něj nového, a jak se vyrovnává se ztrátou milovaného bratra Martina, který zemřel letos v dubnu?

6 fotek
Vlasto, co teď momentálně děláte? Chystáte něco nového?

Vystupování a koncertování je to hlavní, proč to děláme, a co nás nejvíc baví. Musím zaťukat, že máme s kapelou úplně skvělé léto. Hrajeme pořád, každý víkend. Daří se nám prostě skvěle. Novou desku sice nechystám, ale připravuji nový singl. Kromě toho jsem začal budovat nové studio, chtěl bych se nově víc zabývat produkcí.

Co vám s odstupem času soutěž SuperStar dala? Jak to dnes hodnotíte?

Za těch jedenáct let jsem nabral nesmírné množství zkušeností a i posunem k produkci je chci všechny zúročit. Teď mám ten správný klip, hodně koncertuji a také mám chuť neustále tvořit dál. A bez této motivace a vize, by to opravdu jenom skomíralo a já bych honil jen nějakou zašlou slávu.

Poslouchají vaše dvě dcery doma tatínkovy písně?

Určitě nejedu po vzoru, že když tatínek je muzikant, tak děti musí taky a musí poslouchat tu jeho tvorbu doma. Ale moje holky to od malička doslova vyžadují. I v autě chtějí poslouchat tatínka, asi jsem se jim trefil do vkusu. Trošku se bojím toho, že ten talent opravdu podědily, až mě někdy zaráží jak moc.

Jak jste prožíval léto? 

Od té doby, co mám děti, tak musím říct, že si léto moc užívám. Děláme, co máme rádi. Rodina je to, co mě motivuje a podporuje. Máme nádhernou zahradu, kde každé ráno společně snídáme v trávě. Pro mě je to velké štěstí.

Zůstala vám ze SuperStar nějaká přátelství? 

Když jsem v SuperStar byl, tak mi bylo dvacet osm let, takže proti mně byli všichni o hodně mladší, ten věkový rozdíl byl cítit. Po skončení soutěže se každý vrhnul někam jinam. Potkávám se s Petrem Bende na různých akcích, jinak moc s nikým, protože nebyla možnost se  s nimi vidět. Soutěž byla taková síla okamžiku, kdy jsme tam spolu všichni byli, kamarádili se a prožívali to spolu, pak si ale každý šel za svým.

Vaši rodinu, zasáhla v dubnu tragická událost. Zemřel vám bratr Martin. Jde se s něčím takovým vůbec vyrovnat?

Upřímně, s tím se moc vyrovnat nedá. Dokud se to člověku nestane, tak to druhému nemá cenu vyprávět a člověk na to těžko hledá slova. Obzvlášť pro mě je to jedna z nejhorších věcí, která se mi mohla stát. S Martinem jsme k sobě měli strašně blízko. Posledních sedm let , kdy už nehrál fotbal, se zjistilo, že má obrovský talent na bubny, tak jsem spolu začali hrát a prožili skvělé chvíle. Když se to stalo, tak jsem neměl kam utéct, protože jsem ho viděl všude. Snažíme se bojovat, nějak to překousnout. Chci pro něj dělat hudbu a všechno, aby byl na mě hrdý. Nechtěl by, abychom to položili.

Autor: sim

Diskuze