Lucie Vondráčková, Tomáš Plekanec
Zdroj: Profimedia
Bitva o děti

EXKLUZIVNÍ vyjádření Plekance: Co prohlásil po soudu s Vondráčkovou?

Tomáš Plekanec (36) má důvod k radosti. Spor o děti se mezi ním a Lucií Vondráčkovou (39) táhl pěkně dlouhou dobu, ale tomu už je konec. Odvolací soud v Montrealu rozhodl, že Matyáš (7) a Adam (3) se po skončení školního roku vracejí do České republiky. Hokejista je štěstím bez sebe.

15 fotek
Hokejista Tomáš Plekanec byl v dlouhodobé při o své dva syny, které má s Lucií Vondráčkovou. Původně všichni žili v Montrealu, ale po divokém odloučení manželů, chtěl Plekanec děti v Čechách. Soud vyhověl jeho požadavku. Konal se 8. února a do týdne měli Adam a Matyášem sedět v letadle. Lucie se ale proti rozsudku odvolala. Soudce o tom, že je Kanada vhodné místo na trvalé žití pro její dva syny, ale nepřesvědčila. Posléze trvala na tom, aby kluci mohli dokončit školní rok v Montrealu, a v tom jí soud vyhověl.

Jen pár hodin před rozsudkem nahrála na Facebook video, kde se svými obavami svěřovala svým fanouškům. „Nechci aby děti musely v průběhu školního roku všechno měnit, protože to mi vždy přišlo nevýhodné. Nezáviděla jsem těm dětem, které musely v průběhu roku přejít ze školy do školy. Jako máma bych byla šťastná. Když to nebude možné, přijedeme dřív,“ povídala nejistým hlasem. Chtěla snad hrát na city? Videem ovlivní výsledek soudu jen sotva. Soud, ale pravda, dopadl tak, jak si v poslední nahrávce přála. 

“Dnes rozhodl kanadský odvolací soud v návratovém řízení zahájeném na návrh Tomáše Plekance podle Haagské úmluvy o občanskoprávních aspektech mezinárodních únosů dětí. Podle dřívějšího rozhodnutí soudu prvního stupně se měly děti vrátit do ČR bezodkladně. Odvolací soud zohlednil zájmy dětí, na které opakovaně upozorňovala paní Lucie Vondráčková, a rozhodl tak, že děti dokončí školní rok, nebudou nyní měnit svůj domov a do ČR se vrátí až o jeho skončení,” uvedl pro Prásk.cz Petr Machálek, právní zástupce Lucie Vondráčkové.

Proti současnému verdiktu se už odvolat nedá a děti se musí do České republiky vrátit za otcem. Plekanec je štěstím úplně bez sebe. S přítelkyní Lucií Šafářovou jistě přemýšlí, co udělají jako první, až jeho synové přijedou. “Mám velikou radost,” svěřil se Tomáš Plekanec Prásku.

Svár dvou manželů měl dlouhého trvání a postupně gradoval. V minulosti se Plekanec pochlubil na Facebooku, že Vánoce bude trávit s dětmi v Kanadě. Vondráčková posléze na Instagramu zveřejnila, že otec jejich dětí na ni měl podat žalobu za únos obou synů a prý jim byly odebrány pasy. Plekanec tvrzení odmítal. Právní zástupce Lucie, Petr Machálek, se ale k situaci vyjádřil. “Děti si musí nechat vyrobit pasy.” 

S hokejistou by se synové vůbec neměli špatně. Sportovec vlastní obrovský mezonetový byt v pražských Dejvicích, takže by mohli žít tam, anebo u Lucie v bytě na Kavčích horách.

Když dlouholeté manželství končí rozvodem! Jak ho zvládnout?
VAŠE PŘÍBĚHY: Táta se mě po rozvodu zřekl

Autor: Han

Diskuze