David Kraus
Zdroj: TV Nova
Bronzový král

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR S DAVIDEM KRAUSEM: Proč se na svá vystoupení v televizi nedíval?

Fenomenální show Tvoje tvář má známý hlas v sobotu večer skončila, a právě krásné třetí místo získal talentovaný David Kraus. Proč se ale na svá vystoupení v televizi nedíval?

7 fotek
V sobotu jste zpíval píseň Let's Dance od Davida Bowieho, kterou jste si vybral sám. Bylo to pro vás tedy nejjednodušší vystoupení?

Myslel jsem si, že to tak bude, ale vlastně nebylo. Bylo to i takové zvláštní, tím, jak to bylo poslední vystoupení, tak si na tom člověk dává záležet. Já vlastně nemůžu u ani jednoho z těch vystoupení říct, že by bylo nějak lehčí. Do poslední chvíle vlastně vždy čekáte, jak dopadne třeba ta maska, kdo bude kolem vás a jak to zkrátka bude vypadat vizuálně. Já jsem si ale řekl, že si to užiju, a tak to bylo takové vybojované. Je to velký rozdíl oproti divadlu nebo koncertu, kde to máte nějak usazené a třeba víte, jak co na lidi funguje. To tady vůbec nevíte. Je to takový boj a adrenalin, což je na tom to hezké. Nicméně těžkosti jsem měl s jinými čísly, u tohoto vystoupení ne. Píseň pro mě také nebyla náročná a já jsem si ji zazpíval moc rád. Smrt Davida Bowieho byla pro mě totiž jedna z nejsmutnějších událostí tohoto roku. Vždy mě fascinoval i proto, jaký to byl chameleon a že se nesnažil lidem zalíbit.

Byla maska Davida Bowieho náročná? Jak jste se v ní cítil?

Já jsem si tuto masku vyprosil. Já tohle miluju a líbí se mi to. Já rád kreslím podobné obrázky, jako je tahle maska, takže jsem měl radost, že vypadám jako moje obrázky. Takový papouščí oblek se mi zkrátka hrozně líbí. I když si myslí

Jaké vystoupení pro vás bylo nejtěžší?

Nejtěžší byla určitě ta „zubní vystoupení“, jako třeba Freddie Mercury. Zpívat s tou násadou je těžké. Pak pro mě byla také velmi těžká Janis Joplin, ze které jsem měl namožené hlasivky. Ale i Adele byla těžká. Celkově jsem měl problém se naučit hlavně ty texty. Naopak nejjednodušší pro mě byli Rammsteini, se kterýma jsem byl rychle hotový.

Podle vašich slov pro vás bylo těžké naučit se texty. Zlepšilo se to třeba za těch deset týdnů?

Ne, bylo to pořád stejné. Mně ty texty zabraly určitě nejvíc času z celé přípravy. Bojoval jsem i s angličtinou, protože jsem to chtěl umět tak, abych se nad to mohl povznést a bylo to perfektní, tak jsem to opravdu dřel.

V sobotním díle jste prozradil, že máte v sobě určitou stydlivost. Máte tedy nějaký trik, jak ji v sobě potlačit, když jdete na pódium?

Vlastně tam ani není čas se nad tím zamýšlet. Já jsem byl nervní v podstatě před každým vystoupením, protože jsem nechtěl, aby se něco pokazilo. Navíc jsem věděl, že mám jen jeden pokus. Ale pak když vylezete před ty lidi, tak už je vám všechno jedno – jste ve svojí bublině, úplně v jiné realitě a jde to z vás tak samo. Jinak s nervozitou bojuji asi tak, že si to pořád cvičím a neustále si přeříkávám text, aby se někde nestala chyba. Je to až přehnané.

Uměl jste si ze začátku představit, že bude soutěž takhle náročná? Počítal jste s tím?

Počítal. Musím říct, že něco bylo náročnější, než jsem čekal. Ale zároveň ten celý tým byl tak bezvadný, že mě to nabíjelo. Asi nikdy jsem nedělal s takhle dobrou partou, jako byla tady. Asi to bylo i tím, že se dělalo něco nového, a tak se všichni snažili, aby to bylo co nejlepší. Ta parta ale byla opravdu neuvěřitelná. Ale také mi asi v půlce soutěže došly síly – není to někdy jednoduché, když musíte každý týden zpívat jiným hlasem a do toho vás navlíkají do ženských hadrů. Někdy jsem si připadal jako blázen, když jsem v koupelně kňučel jako Adele, nebo po bytě poskakoval jako Freddie Mercury.

Koukal jste se na sebe v televizi, když Tvoje tvář má známý hlas běžela?

Nekoukal jsem se. Já se totiž nerad koukám na sebe. Ale mám to v hlavě zapamatované, viděl jsem to vše v ten okamžik, kdy to proběhlo, a to je pro mě nepřenosné. Ale je pravda, že některá čísla vypadají pak na kameře lépe než ve skutečnosti a naopak.

Autor: niž

Diskuze