Čepování piva
Zdroj: isifa.com
Dopiju a jdu

SEZNAM, V KTERÉM SE NAJDETE: Existují čtyři druhy opilců. Který z nich jste vy?

Každý si rád čas od času trochu přihne. A na každého z nás má alkohol jiný vliv. Psychologové z prestižní Univerzity of Missouri-Columbia určili čtyři druhy opilectví.

Podle nové studie se všechny druhy chování v opilosti dají rozdělit do těchto čtyř skupin. Takže:

a) Jste za střízliva tiší a stydliví, ale po pár pivech se z vás stane potrhlý praštěný šílenec?
V tom případě spadáte do kategorie Zamilovaného profesora.
Tenhle typ pijana projde po požití alkoholu obrovskou transformací. Z uťápnutého stydlína se rázem stane někdo s velkou dávkou sebevědomí. Podle univerzitních vědců se tenhle stav týká přibližně 20 procent populace a je běžnější pro muže.

b) Promění se váš svět v růžový po sklence (lahvi) růžového? Pokud jste vstřícní a milí i ve chvílích opilosti, jste jako Mary Poppinsová.
„Skupina Mary Poppins jsou většinou milí a zodpovědní pijani, kteří s alkoholem většinou nemají problémy,“ tvrdí psychologové. Do této kategorie se řadí přibližně 15 procent testovaných a jsou to převážně ženy.

c) Stáváte se agresivními, dostáváte se do konfliktů a občas se vám dokonce stane, že vás během vaší opilosti zabřou?
Pak jste typickým Panem Hydem.

Testovaní „Hydeové“ jsou mnohem méně zodpovědní, postrádají rozvahu a moc v opilosti nepřemýšlí. Co jim ale rozhodně nechybí, je velká nepřátelskost a nevraživost. Panů Hydeů je podle studie na 23 procent a ze dvou třetin jsou to, překvapivě, ženy.

d) Máte pocit, že alkohol vaše chování nijak neovlivňuje?
Potom nejspíše patříte do nejvíce obsazené skupiny – mezi Hemingwaye.

Pokud vás stejně jako spisovatele Ernesta Hemingwaye alkohol nijak neovlivňuje, gratulujeme. Řadíte se totiž mezi 40 procent testovaných, kterým vyšel stejný výsledek. Hemingwayům alkohol neubírá na intelektu ani na organizovanosti.

I když Hamingway zní jako nejlepší kategorie, občas je dobré nezapomínat, že si nakonec ustřelil hlavu brokovnicí.

Autor: tod

Diskuze