Ester Ledecká
Zdroj: Profimedia
Skvělá práce!

Ester Ledecká se zapsala do historie: Je první žena, která tohle dokázala!

Janek Ledecký (55) je na svou dceru Ester (22) teď ještě pyšnější, než poté, co na ZOH v Jižní Koreji vyhrála své první zlato. Teď má totiž zlaté medaile rovnou dvě.

5 fotek
Otec Janek Ledecký na svou dceru může být náležitě hrdý! Ester přepsala dějiny olympijských her a jako první žena v historii získala dvě zlaté medaile na jedněch hrách ve dvou odlišných sportech – na lyžích a na snowboardu.

Ve finále, přesně týden po svém prvním triumfu na lyžích, Ester porazila o 46 setin sekundy Němku Selinu Jörgovou. Ke zlaté medaili, kterou získala minulý týden v superobřím slalomu v alpském lyžování, si teď přidala druhou v alpském snowboardingu. Tyhle triumfy už jí nikdo nesmaže!

"Já jsem byla strašně šťastná, že se mi to povedlo. Už po kvalifikaci jsem byla asi nejvíc dojatá z celého korejského závodu. Měla jsem tu možnost jet tady v obou sportech a pak už jsem si říkala: už si to budeš jenom užívat a jezdit, jak seš zvyklá. A takhle mi to vyšlo," řekla Ester Ledecká, která jako první na olympiádě startovala na lyžích i na snowboardu a v obou sportech získala zlato.

"Fakt mě bavilo, že jsem mohla závodit v obou sportech, že se mi to povedlo. Brala jsem jako každý jiný svěťák. A to mi hodně pomohlo. Dokud mě bude bavit dělat obojí, budu dělat obojí. A takhle se tím, doufám, i dobře živit," zakončila Ledecká.

Mezi muži to stejné, co nyní dcer zpěváka Ledeckého, dokázali jen v minulosti jen dva. Je to ale už pořádně dávno - téměř sto let. Bylo to v běhu na lyžích a severské kombinaci. Prvním z těchto dvou byl Thorleif Haug z Norska na premiérových olympijských hrách v Chamonix v roce 1924. Za čtyři roky se totéž povedlo dalšímu Norovi Johanu Gröttumsbraatenovi ve Svatém Mořic.

Autor: mk

Diskuze