Ester Ledecká na stupních vítězů
Zdroj: profimedia.cz
Skvělá práce!

Ester Ledecká se druhou medailí zapsala do historie! Takhle jí gratulovaly celebrity...

Janek Ledecký (55) je na svou dceru Ester (22) teď ještě pyšnější, než poté, co na ZOH v Jižní Koreji vyhrála své první zlato. Teď má totiž zlaté medaile rovnou dvě. A pyšných je i mnoho českých celebrit. Co Ester vzkázali naši slavní?

12 fotek
Otec Janek Ledecký na svou dceru může být náležitě hrdý! Ester přepsala dějiny olympijských her a jako první žena v historii získala dvě zlaté medaile na jedněch hrách ve dvou odlišných sportech – na lyžích a na snowboardu.
Ve finále, přesně týden po svém prvním triumfu na lyžích, Ester porazila o 46 setin sekundy Němku Selinu Jörgovou. Ke zlaté medaili, kterou získala minulý týden v superobřím slalomu v alpském lyžování, si teď přidala druhou v alpském snowboardingu. Tyhle triumfy už jí nikdo nesmaže!

Získala dvě zlaté medaile ve dvou různých sportem - 90 let zimní olympiáda nic takového nezažila! Mezi muži to stejné, co nyní dcer zpěváka Ledeckého, dokázali jen v minulosti jen dva. Je to ale už pořádně dávno - téměř sto let. Bylo to v běhu na lyžích a severské kombinaci. Prvním z těchto dvou byl Thorleif Haug z Norska na premiérových olympijských hrách v Chamonix v roce 1924. Za čtyři roky se totéž povedlo dalšímu Norovi Johanu Gröttumsbraatenovi ve Svatém Mořic.

Na Další vítězství Ester Ledecké reagovalo i mnoho známých osobností. První byl samozřejmě její otec Janek Ledecký, který svou dceru po celou dobu doprovází přímo na místě dění v Jižní Koreji. „Asi jsme ty palce drželi dobře... Děkuji všem, kdo na Ester mysleli. A nejvíc děkuji STR!“ napsal hrdně na sociální síť.

A pak na skvělý výkon Ledecké reagovali další známé osobnosti. „Koho budeme vyhlížet příští sobotu časně ráno, když už Ester pod kruhy nepojede...!? Tyhle dvě soboty jsou fakt dokonalý!“ napsal moderátor Libor Bouček. Na jeho příspěvek reagovala také Michaela Ochotská: „Je skvělá!“

„Wow! Ester Ledecká – neskutečný zážitek, jsme na Tebe hrdí – BLAHOPŘEJI!“ jásala také módní návrhářka Blanka Matragi. A pozadu s gratulacemi nezůstal ani novopečený porotce SuperStar, Ben Cristovao. „Řekl bych, že to je neuvěřitelné, kdybych nevěděl, kolik do toho vložili Ester a její rodiče času a energie. Není to neuvěřitelné, je to vydřené a krásně vedené. Gratuluji všem, kdo se na této neuvěřitelné cestě podíleli. PS: lekce do života. Chtěl jsem se Ester ozvat, páč jsme spolu kdysi dávno na snowboardu začínali a trénovali, ale pak jsem si uvědomil, že jsem se jen tak sám od sebe pár let neozval, a vždycky si jen z doslechu potvrdil, že ‚to ještě pořád dělá‘, a nevěnoval jsem tomu až do posledních dvou let skoro žádnou pozornost. A teď si budu hrát na kámoše, který chce honem pogratulovat? Prdlajs, kamaráde, pěkně do řady a počkej si, až a jestli si šampionka udělá čas,“ napsal.

„To je prostě čistá radost! Ester, gratulujem,“ napsala herečka Aňa Geislerová. „Superhero,“ komentuje také sportovní moderátorka Inna Puhajková. „Bohyně Ester,“ píše zase herečka Jitka Schneiderová. „Joooooo! Je to královna!!! Gratuluju,“ připojila se herečka Veronika Arichteva.

A dojatý byl z Esterčina vítězství například i Milan Peroutka. Ten do Instastories napsal: „And I say ‚woooow‘!! Vzpomínám na to, jak jsi mi řekla, že se ti líběj mý písničky a mně to udělalo takovou radost! Víc si na tom ohřívat polívčičku nebudu, to já jsem tvůj fanoušek a obdivovatel!!“

Autor: mk

Diskuze