Ester Ledecká, Janek Ledecký
Zdroj: Profimedia
Pozor na jazyk

Ester Ledecká plná emocí prozradila tajemství o tátovi: Tohle říct novinářům nechtěla!

Ester Ledecká (22) po svém druhém triumfu rozdávala rozhovory novinářům. Omylem "propálila" i jejich malá tajemství. Co o nich řekla?

12 fotek
Ester Ledecká přepsala dějiny olympijských her a jako první žena v historii získala dvě zlaté medaile na jedněch hrách ve dvou odlišných sportech – na lyžích a na snowboardu. Nejen její rodiče jsou na ni pyšní, ale rovnou celé Česko! Jak by taky ne, zapsala se do historie!

Ve finále, přesně týden po svém prvním triumfu na lyžích, Ester porazila o 46 setin sekundy Němku Selinu Jörgovou. Ke zlaté medaili, kterou získala minulý týden v superobřím slalomu v alpském lyžování, si teď přidala druhou v alpském snowboardingu. Tyhle triumfy už jí nikdo nesmaže!

Získala dvě zlaté medaile ve dvou různých sportem - 90 let zimní olympiáda nic takového nezažila! Mezi muži to stejné, co nyní dcer zpěváka Ledeckého, dokázali jen v minulosti jen dva. Je to ale už pořádně dávno - téměř sto let. Bylo to v běhu na lyžích a severské kombinaci. Prvním z těchto dvou byl Thorleif Haug z Norska na premiérových olympijských hrách v Chamonix v roce 1924. Za čtyři roky se totéž povedlo dalšímu Norovi Johanu Gröttumsbraatenovi ve Svatém Mořic.

V cíli závodu, kdy si dojela pro druhé zlato, se Ledecká neubránila emocím. Když novinářům odpovídala na dotaz, komu by ráda poděkovala, dlouho se nerozmýšlela a říká: „Mám tady svoji maminku, která sem bohužel přijela trochu zfetovaná, strašně se bojí letadel a já ji teď celou cestu zpátky budu držet za ruku,“ usmála se s výrazem, že to myslí naprosto vážně. „Doufám, že si to tu užila a že jsem jí ten strach aspoň trochu vrátila. Že ji snad to lítání naučíme. Že tady mohl bejt můj táta a vidět to…“

Najednou se Ester zarazila a začala se smát. Pak říká: „Hele, já jsem řekla táta? To jsem snad ještě nikdy neřekla. To jsou ty emoce. Je toho moc,“ kroutila hlavou nevěřícně Ledeckého dcera, kterou už v pondělí v 16 hodin na Staroměstském náměstí přivítají čeští fanoušci.

Autor: mk

Diskuze