Věra Bílá, Emma Smetana
Zdroj: Profimedia
Smrt slavných

Emma Smetana se pustila do Věry Bílé (†64): Byla jsi hloupá a líná. Za mým tatínkem nechoď

Celý hudební svět zasáhla smrt Věry Bílé (†64), která odešla do nebe v pouhých čtyřiašedesáti letech. Kdo by si myslel, že se na ni bude vzpomínat jen v dobrém, ten by se mýlil. Moderátorka Emma Smetana (31) pro ostrá slova nejde daleko.

7 fotek
Věra Bílá se na pódia chystala vrátit, ale nestihla to. Její smrt zasáhla fanoušky i známé osobnosti, mezi které patří I Emma Smetana. O Bílé se však nevyjádřila příliš lichotivě. Hovořila o svém otci, který Věře dělal managera.

“Tatínek ji dostal do desítek zemí, do těch nejprestižnějších sálů včetně Hollywood Bowlu, kde Beatles nahráli svou jedinou živou desku. Pracoval neúnavně ve dne v noci, ve všech časových pásmech, všechny desky produkoval, odpromoval, rozeslal na všechny strany, všechny obepsal a obvolal. Lepšího manažera tady nikdy nikdo neměl. Jenže bohužel- tohle nezměrné úsilí opakovaně naráželo na zničující krátkozrakost, hloupost, nespolehlivost a lenost. Věra odmítla mnoho nabídek, které se neodmítají, protože někde jinde zrovna číhaly rychlejší peníze. Které pak všechny naházela do automatů. Odřekla několik klíčových, již domluvených a pro její kariéru absolutně zásadních příležitostí- třeba koncert ve Vatikánu pro papeže nebo koncert v Carnegie Hall (prostě nedorazila na letiště). Až nakonec musel tatínek odříct Věru, napsala Emma na Instagram.

„Těch deset let se výrazně podepsalo na jeho zdraví a nervech. Strašně ho trápilo, že Věra Bílá&Kale byli jen krůček od toho, stát se megastars světového významu. Místo toho se úžasní hudebníci z Kale vrátili do továren a ke krumpáčům a Věra Bílá odchází na věčnost jako jedna z nejtalentovanějších bytostí, co tu kdy žily, ale současně jako jedna z nejtragičtějších. Děkuju za nádherné písničky, děkuju za legraci v dodávce na turné po Evropě, děkuju za barevné a roztančené dětství. Ale Věro, pokud jsi náhodou v nebi, pak tě moc prosím, za mým tatínkem už nechoď, ať může dál odpočívat v pokoji. Jdu si pustit a zazpívat Lakere Kale Bala, tu mám od tebe nejradši,“ dodala.

Otázkou je, zda se o Věře takto sluší mluvit, když odešla na věčnost de facto před pár hodinami. To jistě Emma posoudí sama.

Emma Smetana o lásce: Můj muž je extrémně stydlivý! ROZHOVOR
Jaké to je chodit s cizincem? Takto vyjadřují lásku Italové, Francouzi nebo Němci

Autor: Han

Diskuze