Logan a Regan Skinner
Zdroj: Profimedia
Dvojitý boj

Dvojčata krátce po sobě vážně onemocněla! Jejich matka nemohla uvěřit tomu, jakou diagnózu lékaři oběma určili

Bráškové Logan a Regan Skinner neměli v životě štěstí. Když lékaři prvnímu diagnostikovali vážnou nemoc, nedlouho na to se ukázalo, že stejnou agresivní formu této choroby má i jeho dvojče. Nemoc a smrt si nevybírá...

6 fotek
Oběma chlapcům byla během jednoho roku diagnostikovaná velmi agresivní forma leukémie. Příznaky u chlapců byli stejné - zažloutlá kůže a až nápadná tvorba podlitin po celém těle. Když se nemoc začala projevovat nejdříve u Logana, jejich matka nevěděla, co se děje. Když se ale stejné příznaky projevili i u Regana, už měla bohužel tušení, co malému chlapci je. Nechtěla věřit tomu, že má obě děti stejně vážně nemocné, a navíc s naprosto identickou chorobou.

Oba chlapci se nyní léčí už čtvrtým rokem. Jejim rodičům sice konečně spadl kámen ze srdce, protože léčba dopadla úspěšně, ale oba i tak musí dalších několik let chodit každé tři měsíce na krevní testy a do konce života pak už !jen! jednou ročně. Leukémie, která je zrádná v tom, žepostihuje prakticky celý organismus a nádorové buňky jsou nejen v krvi, ale tak nějak prostoupeny celým tělem, je nemoc, která se může opakovaně vracet. PAcient nikdy nemá úplně vyhráno.

Bohužel je to navíc nemoc, která velmi často postihuje právě děti. Oba chlapci tak již v raném věku, kdy neuměli ani pořádně mluvit a sotva se naučili chodit, podstupovali několik sérií chemoterapií a ozařování, v duůsledku kterých přišli o vlásky i další ochlupení na těle. Není snad nic horšího, než vidět takhle nemocné děti. Nemoc byla chlapcům diagnostikována v roce 2012, což znamená, že se s ní prali většinu svého dosavadního života.Jediné, co lze považovat za pozitivní je, že měli podporu nejen milující rodiny, ale i vzájemnou, kdy prožívali těžké časy spolu. Možná i díky tomu jsou dnes oba zdraví. Držme palce, ať jim to vydrží!

ČTĚTE TAKÉ:

Nejtlustší dítě na světě trochu zhublo. Už může i do školy

Autor: bin

Diskuze