Sambuca - 1
Zdroj: Profimedia
Úžasná investice

Chcete dům a nemáte peníze? Nevadí, odstěhujte se na Sicílii!

Zatímco ceny nemovitostí v Česku rostou, zvláště v Praze, a hypotéky je čím dál těžší získat, v sicilském Sambuce je to přesně naopak. Některá města v České republice se dlouhodobě potýkají s vylidňováním, v Sambuce je to ale extrémní. Tamní úředníci proto přišli s řešením.

Tucty sambuckých nemovitostí jsou na prodej jen za 1 Euro. Oblast tak nabízí ohromující výhledy, středozemský vzduch a nádhernou přírodu, a to za cenu levnější než espresso. Tamní úřady se snaží o oživení oblasti, odkud si v posledních letech prošla obrovským odlivem obyvatel. Nejčastěji se stěhují do větších měst.

Domy za Euro si tady může koupit opravdu každý. Tvrdí alespoň radní Sambucy Giuseppe Cacioppo: „Na rozdíl od jiných měst, pro které to byl jen populistický slib, sambucká radnice všechny nabízené domy vlastní.“ Nejsou tak pouhými zprostředkovateli, chcete-li dům, dostanete jej.“

Všechno má svá „ale“ a i zde se jedno ukrývá. Háček je v tom, že se noví majitelé musejí zavázat k opravě svého majetku. Stát je to bude od 15 tisíc Eur (380 tis. Kč) a požadovaná záloha činí 5 tisíc Eur (128 tis. Kč). Po dokončení rekonstrukce jim bude navrácena. Kupci však prý nebudou zklamáni.

Sambuca je známá svou nádhernou přírodou, ne nadarmo jí říkají „pozemský ráj.“ Nachází se uprostřed chráněné přírodní rezervace plné nádherných lesů, hor a pláží. Nabízené dvojpodlažní byty jsou postaveny z červeného kamene. Jejich součástí jsou nádvoří, palmové zahrady a arkádové vchody. Když je obloha dostatečně jasná, jde krásně vidět i sicilská sopka Etna.

Autor: kap

Diskuze