Greg Pack - 1
Zdroj: Twitter
Zajímavý poklad

Důchodce v bazaru koupil starou bednu: Její obsah ho naprosto uchvátil! FOTO

Angličan Greg Pack (70) miluje věci z druhé ruky. Rád se tedy účastní různých výprodejových akcí a bazárků, kde může sehnat starožitné kousky. Za čtyři libry se mu podařilo v Chelmsfordu koupit také starou bednu, jejíž obsah ho naprosto uchvátil!

8 fotek
Bývalý grafik Greg Pack si v Chelmsfordu koupil starožitnou truhlici, v které našel hromadu starých skleněných negativů, na nichž byly stovky rekreačních fotografií. Když se o tento velkolepý objev podělil jeho syn Scott s lidmi na Twitteru, okamžitě si získal pozornost.

Fotografická sbírka ukazuje početnou rodinu, která se těší z výletu k moři. Zatím není jasné, odkud fotky pocházejí a v kterém roce byly pořízeny. Tipů je ale hodně. Do diskuse se zapojilo mnoho lidí na internetu, které snímky uchvátily stejně, jako Grega a jeho syna.

Jelikož je Greg bývalým grafikem, hned od začátku dobře věděl, jak velkou vzácnost našel. Pak už jen stačilo obrátit skleněné negativy proti slunci a podívat se, co je na nich. Následně si udělal fotografie na mobil, výsledky zkopíroval do notebooku, otevřel photoshop a změnil negativy na pozitivy. Po přibližně 100 letech tak tváře lidí z fotografií opět spatřily světlo světa.

Autor: mk

Diskuze