Princezna Haya Bint al-Hussein
Zdroj: Profimedia
zlatá klec

Dubajská princezna uprchla manželovi. Vzala sebou děti a miliardu!

Nevydržela život ve zlaté kleci, kterou své ženě šejk přichystal. Dubajská princezna Haya utekla z Dubaje před svým manželem Muhammadem bin Rašídem al-Maktúmem. Neodešla ale z prázdnou. Vzala oběti děti a 900 milionů korun.

Podle prvních zpráv se měla Haya Bint al-Hussein ukrývat v Německu. Web BBC napsal, že se skrývá v rodinném luxusním sídle v Londýně, kde zažádala o azyl. Právě z Londýna se začíná soudit se svým movitým manželem, který rozpad vztahu oznámil na sociální síti.

 

Útěk své ženy označil za zradu. Haya utekla i s dětmi – dvanáctiletou dcerou a sedmiletým synem. Princezna se kvůli soudnímu sporu údajně bála o svůj život. Současný vládce Dubaje si Hayu vzal v roce 2004. V současnosti je jednou z jeho šesti manželek.

 

 

Princezna má k Velké Británii velmi blízko, protože v ní strávila většinu mládí a vystudovala i Oxfordskou univerzitu. Je dcerou předchozího jordánského krále Husajna a nevlastní sestrou nynějšího krále Abdulláha. Její matka zemřela při leteckém neštěstí, když byly princezně 3 roky. Možná i díky královskému původu má Haya dobré vztahy s britskou královskou rodinou.

 

Není to poprvé, co někdo kvůli šejkovi utekl ze země. Jen dvě jeho dcery se o to pokusily. Loni se snažila utéct jeho dcera Latifa. Lodě ji ale objevily u indického pobřeží a byla odvlečena zpět. V současnosti je držena v Dabuji.

 

Příběh Masako, princezny vězněné ve zlaté kleci
Kam na líbánky snů? Vybírejte z těchto top 5 destinací!

Autor: mik TN.cz

Diskuze