Bernadette Strange
Zdroj: Profimedia
Ojedinělý případ

DRSNÝ POROD: Žena po probuzení zapomněla, jak se jmenuje, a že byla těhotná! Neměli jí dávat epidural

Bernadette Strange (35) rodila druhé dítě a nechala si aplikovat tzv. epidural, který ulevuje od porodních bolestí. Nakonec jí byl proveden císařský řez, na čemž by nebylo nic zvláštního, kdyby se jí po probuzení nevytratila paměť.

Jakmile se syn narodil, objevila se u Bernadette silná reakce na epidural. Lékaři ji proto uvedli do umělého spánku a následně zjistili, že Bernadette trpí vzácným typem meningitidy. V umělém spánku tak zůstala po několik dní a lékaři jí mezitím podávali potřebné léky.

Když ji však z umělého spánku probudili, zjistili, že i přes dobrý fyzický stav trpí ztrátou paměti. Bernadette vůbec netušila, kdo je, co v nemocnici dělá a už vůbec nedokázala uvěřit tomu, že byla těhotná a přivedla na svět druhé dítě. „Někdy jsem si vzpomněla na to, jak se jmenuji, nebo proč jsem v nemocnici, ale jindy jsem si nepamatovala vůbec nic,“ sdělila samotná žena.

Až po deseti dnech jí přinesli narozeného synka. Ihned, jak ho spatřila, se začalo dít něco velmi zajímavého. Bernadette si začala vybavovat spoustu věcí a paměť se jí postupně vracela. Nyní uplynulo už několik měsíců od této chvíle a žena si vzpomíná skoro na všechno. Její příběh je ovšem natolik výjimečný, že o něm dokonce její ošetřující lékař z nemocnice napsal studii.

Autor: niž

Diskuze