Umírající muž - 2
Zdroj: Twitter
Koho by to napadlo...

Lékaři muže napumpovali patnácti plechovkami piva. Zachránili mu tím život!

Nguyen Van Nhat prošel extrémní otravou alkoholem. Doktoři však zvolili dost netradiční postup léčby. Místo vypumpování žaludku mu naopak do žaludku alkohol přidávali.

Najde se spoustu lidí, kteří mají pár historek o tom, jak se tuhle noc v téhle hospodě neskutečně opili a druhý den byli rádi, že se vůbec zvedli z postele. Občas je fajn „upustit páru“, ale nic se nemá přehánět. Jsou i horší případy, jak skončí taková noc. Třeba právě otravou alkoholem, která se obvykle řeší vypumpováním žaludku.

Následující muž není ten případ, kterému by se pumpoval žaludek, ale naopak alkohol se mu do žaludku ještě přidával. Po tom, co ho sanitka dovezla do nemocnice, mu doktoři hned dali transfúzi tří plechovek piva. Nakonec mu začali každou hodinu pumpovat do žaludku plechovku piva a počet plechovek se zastavil až na čísle 15, jelikož se muž probral.

Jak mu tahle léčba mohla vůbec pomoct? Jedná se jen a pouze o chemii. Aby se mohla provést dialýza, potřebovali lékaři víc času. A ten dostali díky plechovkám piva, jelikož tělo muže začalo zpracovávat ethanol místo methanolu. To znamená, že se methanol v těle nestihl proměnit v kyselinu. Nakonec ale stejně muži poradili, aby teď na nějakou chvíli omezil  návštěvu místní hospody.

 

Autor: nat

Diskuze