Malcolm Applegate - 1
Zdroj: Profimedia
Ten teda dopadl

PROČ TO DĚLAL? Muž se deset let schovával v lese. Mohla za to jeho manželka!

Dlouho se snažil vše přetrpět, ale nakonec udělal radikální krok. Muž se deset let skrýval v lese před svojí manželkou. Proč?

3 fotky
Nyní dvaašedesátiletý Malcolm Applegate utekl z domova kvůli neustálému kontrolování své ženy. Žil v lese a přespával nedaleko komunitního centra pro seniory, kde pracoval jako zahradník. Říká, že neměl jinou možnost, než utéct, protože chování jeho ženy bylo stále více nepřijatelné. Nelíbilo se jí totiž, že pracuje čím dál tím déle a doma tráví málo času. Nyní se přestěhoval do útulku pro bezdomovce Emmaus Greenwich, který pomáhá k novému životu lidí v jižním Londýně.

„Než jsem se stal členem Emmaus Greenwich, byl jsem 25 let šťastný jako zahradník ve Farnborough. Svojí práci jsem miloval a stále ji mám rád. Ovšem čím více práce jsem si vzal na svá bedra, tím horší byla moje žena. Nelíbilo se jí, že nejsem moc často doma. Ač jsem se dlouho manželství snažil udržet. Pak jsem to ale už nevydržel a bez jediného slova jsem se sbalil a odešel,“ říká Malcolm, který následující desetiletí strávil v lese.

„Můj život se mi docela líbil, ale když jsem se dozvěděl o Emmaus, věděl jsem, že se mi to bude líbit. Šel jsem na pohovor a téměř okamžitě jsem se nastěhoval,“ vypráví. Poprvé za deset let také zkontaktoval svoji sestru, jež se ho celé roky snažila najít. „Myslím, že se domnívala, že jsem mrtvý. Jakmile jsem se usadil, napsal jsem jí dopis z Greenwiche a ona mi zavolala a plakala. Znovu máme skvělý vztah,“ svěřil se serveru LAD Bible. Malcolm se aktuálně věnuje řadě prací a ve volném čase získává peníze pro místní charitativní organizace pro lidi bez domova.

Autor: mk

Diskuze