Frajeři

DOJEMNÉ VIDEO: Miliony lidí tleskají muži, který pomáhá otci bojovat s nepřízní osudu. Udělali byste to také pro své rodiče?

Stejně jako rodiče se starají o své děti, když rostou a dospívají, tak by se měly děti postarat na oplátku o rodiče, když to zase potřebují oni. Tenhle muž je důkazem toho, že to tak opravdu funguje!

Angličan Ted McDermott je osmdesátiletý důchodce, který jako mnoho jeho vrstevníků trpí Alzheimerovou chorobou. Co tato zákeřně vlezlá nemoc obnáší, to asi každý dobře ví. Člověk postupně zapomíná drobnosti, až ho nakonec jeho paměť může zradit až tak, že si ani nevzpomene na vlastní jméno či jména svých dětí, natož na jiné věci z minulosti.

Jeho syn Mac řekl, že je hodně smutné sledovat, jak si jeho otec už stěží vybaví jejich jména a kolikrát ani tváře nepozná. Proto se rozhodl svému milovanému otci alespoň nějak pomoct v jeho boji s nešťastnou nemocí.

Existuje totiž způsob, jak pomoct člověku postiženému Alzheimerem vybavit si věci, na které si již běžně sám těžko vzpomene. Ideálním pomocníkem je hudba! Proto se Mac rozhodl paměť svého otce trénovat právě pomocí zpěvu.

Podívejte se na dojemné video, kde otec a syn společně zpívají duet, který má pomoct chorému otci vybavit si vzpomínky ze života!

Autor: bin

Diskuze