Mikolas Josef s Karlem Gottem
Zdroj: Instagram, Mikolas Josef
Prásk.tv

Dojemné gesto: Tohle udělal Mikolas Josef pro Karla Gotta!

Zpěvák Mikolas Josef (23) je jedním z mnoha obdivovatelů Karla Gotta (79). Na důkaz toho mu věnoval kytaru, která pro něj opravdu hodně znamená. Skrývá se za ní totiž příběh z dětství, který se fanouškům nezdráhal prozradit.

9 fotek
Karel Gott má fanoušky napříč snad všemi generacemi. Mezi ně patří i Mikolas Josef, kterého proslavily hity jako Lie to me nebo Me gusta.

Na svém Instagramu nyní prozradil, že mistrovi daroval kytaru, ke které má opravdu hluboký vztah. Dokládá to příběh z dětství. Ten je podrobně popsán v dopise, který napsal Mikolas Karlovi.  

„Můj tatínek měl kdysi sen. Když mu bylo 18 let, psal písně a chtěl se prosadit jako muzikant. Jeho cílem bylo vzít písně, které napsal a poslat je Vám. Avšak to se nikdy nepodařilo. O rok později se mu narodila dcera a jeho svět se navždy změnil,“ píše Mikolas.

„Hudba už dál nemohla být prioritou. Bylo mi 7 let, když mi koupil tuto kytaru. Byly to všechny peníze, co tenkrát mohli s maminkou nastřádat. Svojí první postel jsem dostal až o rok později. Tak láskyplný a nezlomný zůstal jeho sen. Natolik inspirativní, že se promítl do mě,“ vysvětluje, proč se rozhodl být zpěvákem.

Nakonec Karlovi vystřihl poklonu. „Svojí prací nejenom bavíte. Dáváte naději. Takovou, která inspiruje na celý život a to po generace. Tuto kytaru nyní věnuji Vám jako poděkování za to, že jste svou tvrdou prací byl inspirací nejenom naší rodině, ale celému světu. Naše země by bez Vás byla na mapě světa mnohem menší,“ vzkázal Gottovi a dodal, že jeho tatínek se jmenuje Karel, což prý určitě není náhoda. 

Show Mikolase Josefa: Skvělé světelné efekty, baletky, blýskavé kostýmy
Mikolas Josef: Jaký bude jeho další koncert a proč miluje Afriku? ROZHOVOR

Autor: Han

Diskuze