Hurá!

Dobrá zpráva: Zdravotní stav Michaela Schumachera se zlepšil!

Sedminásobný mistr světa formule 1 Michael Schumacher (44), jenž v neděli utrpěl vážný úraz hlavy při nehodě na lyžích, se v pondělí večer podrobil v nemocnici v Grenoblu druhé operaci mozku. Jeho stav se zlepšil.

6 fotek

"Situaci máme více pod kontrolou než včera. Dá se mluvit o stabilizaci jeho celkového zdravotního stavu, což nás trochu překvapilo. Ale má před sebou ještě dlouhou cestu," uvedl na úterní tiskové konferenci Emmanuel Gay, hlavní neurochirurg nemocnice v Grenoblu.

Druhá operace motoristické legendy trvala dvě hodiny. Lékařům se při ní podařilo snížit tlak v lebce a odstranit velký hematom z levé strany Schumacherovy hlavy. "Byl větší a přístupnější než ty ostatní. Usoudili jsme, že ho můžeme odstranit bez rizika," uvedl Gay.

Schumacher se vážně zranil v neděli ráno při lyžování v Méribelu. Při nehodě, k níž došlo zhruba 20 metrů od upravené sjezdovky, se uhodil hlavou do kamene a život mu zachránila přilba. První operaci mozku se podrobil hned v neděli po transportu do nemocnice v Grenoblu a lékaři jeho stav označili za kritický.

Navzdory pozitivnímu vývoji je Schumacherův stav stále vážný. "Nedá se říct, že je mimo ohrožení života, ale získali jsme čas na další kroky," řekl Payen. "Také následující hodiny mohou být rozhodující," dodal.

Autor: mivr

Diskuze