Prásk.tv

Nový Lví král v kinech: Ohromí vás efekty a dojme příběhem

Již 18. července se v českých kinech objeví hraná verze snímku Lví král, která pochází ze studia Disney. Notorický známý příběh se odehrává v africké savaně. Právě tam se narodil malý lví princ Simba, jenž má převzít vládu po svém otci Mufasovi. Ne všichni mu to ale přejí. Jak se popere s nepřízní osudu, zjistíte už 18. července, kdy je premiéra jednoho z neočekávanějších snímků letošního roku.

19 fotek
Jedna z nejslavnějších animovaných pohádek o lvím králi má svou hranou verzi. Film pochází z dílny Disney a stojí za ním Jon Favreau. Ten v minulosti režíroval třeba Iron Mana nebo Knihu Džunglí, a to je na nejmladší verzi notoricky známého příběhu pořádně znát. Efekty jsou dle prvotních zahraničních ohlasů neuvěřitelné.

Děj se odehrává v africké savaně, kde se narodí budoucí panovník všeho živého – lví princ Simba. Zbožňuje svého otce Mufasu a připravuje se od něj převzít žezlo. Ne všichni s tím ale souhlasí. Temné plány střádá zejména jeho strýc Scar, který by nejraději vládl sám. Pomocí intrik malého Simbu vyžene ze země. Lvíče je tedy donucené bojovat s osudem, aby se mohlo vrátit domů. Pomocí přátel překonává jednotlivé překážky a snaží se stát tím, kým mu je souzeno být.

Animová klasika je na plátně vizuálně pozměněna pomocí nových filmových technologií a postavy jsou v ní značně realistické. Premiéra je 18. července.

Autor: Han

Diskuze