Hranice života a smrti

Dnes v Ordinaci: Ema Rytířová bude bojovat o život! Jaká je diagnóza? VIDEO

Patří bezesporu k nejkrásnějším herečkám své generace. Pohled na Simonu Lewandowskou v dnešním díle Ordinace v růžové zahradě 2 ale vůbec nebude hezký. Její seriálová postava Ema Rytířová už několik měsíců trpí anorexií, dnes její nemoc uhodí naplno. Vysílená Ema nikdy nebyla smrti blíž…

15 fotek
Zaintubovaná, napojená na přístroje a připoutaná na nemocniční lůžko. Takový pohled se dnes naskytne divákům Ordinace v růžové zahradě 2 na jinak půvabnou Simonu Lewandowskou. Její postava Emy Rytířové svoji touhu po štíhlé postavě dovedla do extrémů, přestože se její rodiče, lékaři Alena Rytířová (Michaela Badinková) a Karel Rytíř (Miroslav Etzler) všemožně snažili dceru ze spárů zákeřné nemoci dostat. Ema si ale vždycky našla cestu k dalšímu hubnutí. Kombinace extrémního cvičení, odmítání jídla a požívání léků na podporu hubnutí ji dovedla až na samou hranici života a smrti.

Na natáčení na jednotce intenzivní péče Simona Lewandowská a její seriálová maminka Michaela Badinková zřejmě jen tak nezapomenou. „Nebylo to nic příjemného. Byla jsem přikurtovaná k lůžku a ta trubice v puse dost tlačila. A protože by bylo komplikované mě po každém obraze od těch všech přístrojů odpojovat a zase zapojovat, ležela jsem tam takhle skoro celý den. Na druhou stranu jsem si takhle na place už dlouho neodpočinula. Navíc jsem se nemusela učit žádný text, a protože v tom pokoji pod peřinou bylo docela vedro, myslím, že jsem párkrát i usnula," přiznává Simona Lewandowská, která by podle svých slov dietu takhle daleko zajít nenechala.

„Na to se mám až moc ráda. Navíc miluju sladký, a to bych si asi nedokázala úplně odepřít. A taky ryby a brambory, ty sice nejsou kalorické, ale dokážu jich sníst opravdu hodně," směje se herečka. O anorexii ale leccos ví. „Mám kamarádku, která anorexií trpěla, takže o tom trochu vím a také mi hodně pomáhala Míša Badinková, protože jsem točila nejvíc s ní a Mirkem Etzlerem. Vyprávěla mi různé historky, co o tom ví,“ dodala mladá herečka.

Michaela Badinková měla také nelehkou úlohu zklíčené matky, které se před očima ztrácí vlastní dítě. „Sama jsem maminka, a tak jsem se do té situace uměla dostat jednoduše. Šlo o to zahrát emoci, ve které se odráží ta skutečnost, že mi odchází dítě a já se ho jako matka snažím za každou cenu zachránit. Do toho se umím vžít, aniž bych k tomu potřebovala stejný vlastní prožitek," vysvětlila Michaela Badinková, která v dnešním díle prolije mnoho slz.

Přežije Ema kolaps organismu? A jak dramatická situace zamává s jejími rodiči, uvidí diváci TV Nova už dnes ve 20:20 a slovenští diváci v témže čase na Nova International.

Autor: niž

Diskuze