Skye Wheeler - 5
Zdroj: Profimedia
Strašná smůla

Dívka si umyla oči obyčejnou vodou: Zničilo jí to život! Teď každý den bojuje o přežití

Skye Wheeler (19) z Británie byla zdravá a plná síly až do svých 14 let. V té době se však její život kompletně změnil! Umyla si oči vodou, v které byl parazit Acanthamoeba keratitis. Teď každý dne bojuje o přežití!

Cizopasník se jí zahnízdil pod kontaktní čočkou a začal rozežírají rohovku. "Život mám roztrhaný na kusy. Navzdory roky trvající léčbě se můj stav nezlepšil, ale naopak zhoršil, "cituje mladou ženu britský server Mirror.

"Už jen čekám, jestli mě to vše usmrtí nebo připraví o zrak," komentuje stanovisko lékařů, kteří jí oznámili, že v současnosti je parazit v klidném stádiu a její onemocnění se zatím zastavilo. "Kdykoliv se však může probudit a můj stav se bude pouze zhoršovat," bojí se dívka.

U Skye se pouze měsíc po diagnóze začaly projevovat symptomy chronického únavového syndromu. "Únava, kterou cítím, je nepopsatelná. Je to tak, jako kdyby mě k zemi táhl velký balvan. Prostě není možné posbírat energii a vzchopit se," popisuje svůj stav Skye a přirovnává ho k obrovskému vnitřnímu zmatku. Velmi často se jí prý zamlžuje zrak a vyčerpává ji i jednoduchý rozhovor.

"Můj život je omezen na můj pokoj. Zatímco moji přátelé běhají po světě, já potřebuji pomoc i při přesunu na toaletu. Je to strašné, když vám život zničí pár kapek vody," smutní mladá dívka, která by za normálních okolností měla celý život před sebou.

Autor: mk

Diskuze