Abby Lewis - 1
Zdroj: Profimedia
Chudák holka

Dívka už 2 roky nevyšla z domu! Žije život pouze skrze sociální sítě. Nepochopíte, proč to dělá

Už dva roky nevychází z domu a rodiče se k ní nesmějí přiblížit blíže než přes čtvery dveře. Mladá dívka zůstala uvezněná ve svém vlastním domě a odříznutá od okolního světa. Proč nemůže jít ven a kdo jí v tom brání?

3 fotky
Abby Lewis (22) z Newcastle v Anglii bojuje se svým duševním zdravím již od 10 let. V roce 2015 se chtěla setkat se svými kamarády, a protože trpí palpitacemi (nepříjemné bušení srdce, pozn. red.), v autobuse, při cestě za nimi, zkolabovala. Od té doby nevystrčila paty z domu a žije svůj život jen prostřednictvím sociálních sítí.

Panický strach z veřejných míst se u Abby vyvinul až v agorafobii. Její soukromý učitel nesmí blíž než na předzahrádku a příbuzní s ní komunikují skrz čtvery dveře. „Pro každého je těžké pochopit, jak se cítím. Ani nevím, co mě samotnou ohrožuje. Nemám žádný život,“ řekla zdrcená dívka.

Aby alespoň nějak kompenzovala svou fobii, sedí celé dny u počítače, přilepená k sociálním sítím. Uživatelé jí denně zasílají podpůrné zprávy a snaží se jí psychicky podpořit. „Moc bych si přála se přes to všechno přenést a začít pořádně žít,“ svěřila se Abby.

Podle deníku thesun.co.uk. se agorafobie u dívky plně vyvinula v 17 letech. I přesto všechno má přítele Rhyse, se kterým se dívá na filmy, vaří a probírají společnou buducnost. „Bojím se, že mě ale jednoho dne opustí kvůli nějaké „normální“ holce. Mohl by pak cestovat a užívat si všeho, co Země nabízí,“ dodala Abby.

Nebohá dívka je v hlubokých depresích zvlášť teď, o Vánocích. Ty patří mezi její nejoblíbenější roční dobu. „Chybí mi vánoční nakupování, přijít z venku promrzlá domů a zatopit v krbu,“ dodává dívka. Naštěstí má ale hodnou rodinu, přítele i kamarády, kteří to s ní nevzdávají a pevně doufají, že se s ní budou moci jednoho dne projít po ulici.

Autor: pet

Diskuze