Dívka skočila z letadla
Zdroj: Linkedin, Profimedia.cz
Prásk.tv

Dívka (†19), která skočila z letadla, měla záchvaty paniky a nešla jí škola

Alana Cutlandová (†19) byla studentkou cambridgeské univerzity. Vracela se zrovna z Madagaskaru, kde jakožto budoucí bioložka, zkoumala život krabů. Na palubě letadla z ničeho nic násilím otevřela dveře a skočila. Proč se rozhodla zabít, nikdo netušil. Nyní vyšlo najevo, že dívka trpěla záchvaty paniky a ve výzkumu krabů pohořela.

4 fotky
Z letadla vyskočila Alana Cutlandová jen deset minut po startu, kdy se jí podařilo násilím otevřít dveře. Jednalo se o malé letadlo, na jehož palubě byla ona, její kamarádka Ruth Johnsonová a pilot. Byť o to nestála, oba se ji snažili zachránit. Pilot manévroval letadlem tak, aby jí znemožnil vyskočit, Ruth ji zase držela ze všech sil. Bohužel tomu nedokázali zamezit.

Podle policie trpěla záchvaty paniky a večer před smrtí volala několikrát rodičům. Právě ti ji přesvědčili, ať ze studijního pobytu na Madagaskaru odjede po osmi dnech a vrátí se domů. To, že na tom jejich nejstarší dítě není dobře, poznali podle nespočtu e-mailů a telefonátů, které obdrželi.

Na studijním pobytu měla být původně šest týdnů. K tomu, že se nechala rodiči přemluvit, aby odjela, přispěl i fakt, že nebyla příliš úspěšná ve výzkumu krabů.

Tamní policejní vedoucí Sinola Nomenjaharyová řekla, že Alana byla osobou, která potřebovala hodně podpory. Za pobyt měla údajně až pět záchvatů paniky. Svědci tvrdí, že dívka měla problém skloubit studium a soukromý život. „Byla ve velmi pravidelném kontaktu se svými rodiči, od kterých se jí dostávalo podpory. Stres však dobře nezvládala,“ uvedla Nomenjaharyová.

Rodina jí pronajala malé letadlo, se kterým měla doletět na letiště Antananarivo na Madagaskaru, posléze měla letět do Paříže a z Paříže do Londýna. Místo toho kriminalisté hledají její tělo. To je ale k nenalezení. 

Autor: Han

Diskuze