Právník obvinil dívku že si může za znásilnění - 1
Zdroj: Twitter
Tohle není souhlas!

Muž znásilnil dívku (17): Soud ho zprostil obvinění kvůli tomu, jak byla oblečená!

Ženy v Irsku vyrazily do ulic a mávaly kolem sebe kalhotkami. Krátce na to začaly další ženy zveřejňovat fotografie svého spodního prádla na internetu. Vše kvůli tomu, že soud zprostil viny násilníka.

7 fotek
"Musíte se podívat na způsob, jakým byla oblečená. Měla na sobě tanga s krajkou vepředu, " zněla slova, která vyřkla obhájkyně v soudním procesu znásilnění v Irsku. Podle ní byl sexuální kontakt mezi obviněným a 17letou dívkou ve skutečnosti konsensuální (obě strany s ním souhlasily, pozn. redakce).

Pachatel (27) byl krátce na to obvinění ze znásilnění zproštěn. Avšak tvrzení o dívčině spodním prádle v Irsku i mimo něj vyvolalo zuřivé protesty. Lidé nevěří, že je v rámci právního systému rozvinuté evropské země stále možné používat takovýto druh protiobviňování.

Ve městě Cork, kde proběhlo soudní řízení, se ženy vydaly do ulic a mávaly spodním prádlem. Protesty, kdy zástupkyně něžného pohlaví ukazují, že nosí stejné spodní prádlo, jako znásilněná dívka, se brzy rozšířily do jiných měst a dokonce on-line. Ženy na sociálních sítích zveřejňovaly fotografie svého vlastního spodního prádla pod hashtagem #ThisIsNotConsent (v češtině: Toto je nesouhlas). Protesty poukazují na to, že neexistuje žádné oblečení, které by znamenalo souhlas s čímkoliv, bez ohledu na to, jak moc je sexy.

 

Autor: mk

Diskuze