Těhotná holčička
Zdroj: Twitter
Odporný čin

Desetiletá dívka otěhotněla se svým strýcem. Lékaři jí pak oznámili zdrcující zprávu!

Dívka (10) z byla několikrát znásilněna vlastním strýcem. Když šla k lékaři s bolestí břicha, zjistil, že je těhotná. Dívce však řekl to, co jistě ona ani její matka slyšet nechtěly!

Když dívka z Indie po hrůzných zážitcích se strýcem zjistila, že je těhotná a má bolesti břicha, sebrala odvahu a šla za svou matkou. Přiznala, že incident se nestal jednou, ale dokonce šestkrát, píše deník Indian Express. Matka s dcerou šly do nemocnice, ale když se nedomohly svého práva, tak se obrátily na soud. Jenže podle indického zákona není ženám povoleno podstoupit zákrok po více jak 20 týdnech, pokud jí to neohrožuje na životě nebo plod není životaschopný. A šest doktorů, kteří dívku prohlédli, se shodli, že by měla porodit, protože plod je v pořádku a dítě může bezproblémů přežít.

Jeden z lékařů sdělil: „Potrat už není vhodný. Jediný způsob jak ukončit těhotenství je porod.“ Doktorka Puneet Bedi z Dillí byla jako jediná jiného názoru a připustila, že interrupce měla proběhnout okamžitě, pro dívčinu zdravou psychiku. „Ano, existují rizika a v této fázi je to už těžké, ale pro dívku, která se stále vyvíjí, to způsobí velké jizvy a šrámy na duši.“

Rodina dívky se však nechce jen tak lehce vzdát. Říká se, že naděje umírá poslední. A pro ně by byla záchrana, kdyby dostali ze zákona povolení k přerušení těhotenství. To je možné získat pouze ve výjmečných případech. Průtahy a dohady však hrajou bohužel v dívčin neprospěch a hrozí, že bude muset podstoupit porod, na který tělo ještě není stavěné.
 

Autor: ham

Diskuze