Veronika Didusenková
Zdroj: Profimedia

Diskriminace v soutěži krásy: Missce odňali titul, protože je matka

Modelka Veronika Didusenková (24) před rokem vyhrála národní soutěž krásy na Ukrajině. Zajistila si tak místo v prestižní celosvětové soutěži Miss World. Když však organizátoři zjistili, že je matkou, odebrali její titul, a soutěže se tak nemohla zúčastnit.

Nejkrásnější žena Ukrajiny roku 2018 na svých sociálních sítích sdílela tvrdá pravidla prestižní soutěže Miss World. Některé jejich podmínky jí připadají nehorázné. "Takové diskriminační praktiky nemají ve 21. století co dělat," uvedla modelka na svém Instagramu. 

Veronika, která je dnes matkou již pětiletého syna, se stále věnuje modelingu a rozhodla se bojovat za svá práva. "Chci je vyzvat a změnit to. Chci si být jistá, že pravidla soutěže půjdou s dobou, "uvedla v jednom ze svých rozhovorů pro média.
"Dokážu být profesionální a úspěšnou modelkou i dobrou matkou. Být rodič a věnovat se své práci se dá skloubit. Nijak mě to neomezuje. Takže těmto pravidlům vůbec nerozumím, "uvedla Veronika v rozhovoru pro BBC. 

 

Generální ředitelka Miss World Julia Morley uvedla, že k této problematice musí přistupovat opatrně, protože jsou celosvětovou soutěží, které se účastní ženy z celého světa, tedy z různých kulturních prostředí a různých náboženství. Angie Beasley, ředitelka britské verze soutěže krásy, se domnívá, že by bylo "nespravedlivé, aby bylo dítě tak dlouhou dobu bez matky, zatímco ona cestuje po světě, plní své povinnosti vyplývající ze soutěže a pomáhá charitativním organizacím pro děti". Podle ní si Veronika neuvědomuje, jak velkou zodpovědnost a náročný program s sebou soutěž a případné vítězství v ní obnáší.

Veronika tvrdí, že když cestuje, většinou bere s sebou i syna. "Už viděl mnoho zemí. Z mého pohledu je to pro něj prospěšné a je v mnoha věcech bystřejší a vzdělanější, než jiné děti v jeho věku, " hájí se modelka.

Na čí stranu byste se přiklonili vy?

 

Chudinky děti příliš moderních matek
Miss České republiky má vítězku! Jaká je Nikola Kokyová?

Autor: Prásk!

Diskuze