Olivia Bland
Zdroj: Instagram
Zakomplexovaný hňup

Olivia šla k pohovoru, aby získala vysněnou práci. Schůzka se proměnila v noční můru!

Velkou odezvu získal příspěvek na Twitteru mladé britky Olivie Bland (22), zveřejňující e-mail, ve kterém odmítá pracovní nabídku a vysvětluje, proč ji nemůže přijmout.

Olivia Bland se hlásila na pozici asistent komunikace u firmy Web Applications UK v britském Oldhamu. Poté co prošla přes písemné testy, se dostala k osobnímu pohovoru, který se proměnil v noční můru. Pohovor začal nezvykle osobními otázkami týkajícími se její rodiny či hudebního vkusu. Už to přišlo uchazečce zvláštní, ale to horší mělo teprve přijít.

Craig Dean, který s ní pohovor vedl, se uchýlil k otevřené kritice. Její písemné testy rozebral větu po větě a vyčítal jí, co všechno bylo špatně. Nadával jí, kritizoval jak mluví, dokonce i to, jak sedí. „Byly to dvě hodiny poslouchání toho, že nejsem dobrá, a proč přesně nejsem dobrá,“ zhodnotila pohovor sama Olivia. „Věděl, že mám blízko k slzám, protože mi dokonce řekl, že to na mně vidí,“ popsala situaci. Když konečně vyšla ven, vytryskly jí z očí slzy, jak zdecimovaná z toho byla.

Když jí následně po telefonu práci nabídli, přijala ji. Poté si to však rozmyslela a napsala odmítavý e-mail, který zveřejnila na Twitteru. Odkaz na příspěvek ZDE. V e-mailu mimo jiné uvedla, že během pohovoru se cítila, jako by byla v místnosti se svým hrubým expřítelem, a že pro někoho takového prostě pracovat nemůže. Dean se následně na Twitteru omluvil a reagovala i firma Web Applications UK na svých webových stránkách, ale spíše než omluva to byl projev lítosti nad danou situací, přímo Olivii se zatím neomluvili.

 

Autor: red

Diskuze