Facebook
Zdroj: Profimedia
Virtuální hřbitov

DĚSIVÁ PŘEDPOVĚĎ ODBORNÍKŮ: Skoro milion lidí na Facebooku letos zemře!

Odborníci přicházejí s děsivou předpovědí. Do konce roku 2098 se Facebook stane největším světovým virtuálním hřbitovem a jen letos zemře skoro milion lidí. Co to má znamenat?

Doktor Hachem Sadikki z univerzity v Massachusetts tvrdí, že do roku 2098 se sociální síť Facebook stane největším světovým virtuálním hřbitovem na světě. Co si pod tím představit?

Sadikki vychází z toho, že Facebook bude nadále odmítat automaticky odstranit zemřelé uživatele a že růst nových uživatelů na Facebooku brzy začne zpomalovat. V současné době je to totiž tak, že když osoba, která má účet na sociální síti, zemře, Facebook její stránku převede do "vzpomínkové" verze neboli "zvěčnění".

Pouze málokdo z okolí má totiž přihlašovací údaje zemřelé osoby, takže účet na Facebooku zůstane. Sice lze požádat o jeho zrušení, ale to není nejjednodušší proces a mnoho lidí to neumí. Podle společnosti Digital Beyond, která se zabývá on-line plánováním, letos zemře 970 000 lidí, kteří mají účet na Facebooku. V roce 2010 to bylo 385 968 lidí, v roce 2012 už 580 000. Z toho tedy mrazí...

Autor: niž

Diskuze