Festival Ma
Zdroj: Pinterest
Stále stejná velikost

DĚSIVÁ GALERIE: Domorodý kmen vykopává z hrobu své mrtvé příbuzné! Věří, že to má smysl. Víte jaký?

Tak to je síla! Představte si, že pohřbíte své milované příbuzné a jednou za pár let jejich těla vykopete z hrobu a začnete je zkrášlovat. Ano, tohle se někde opravdu děje! Proč?

6 fotek
Domorodé kmeny z rozvojových zemí mají kolikrát velmi oebvyklé tradice a rituály, které jsou například právě pro Evropany naprosto nepochopitelné. A i když se najde celkem srozumitelné vysvětlení, proč to dělají, stejně někdo jiný těžko pochopí jejich myšlenkové pochody.

Domorodci z indonéského ostrova Sulawesi silně věří v tom, že smrtí život nekončí. Proto nejen že nezapomínají na své zesnulé blízké, ale dokonce se o ně starají, i když jsou už léta mrtví. Každé tři roky se zde totiž koná tradiční, pro jiného smrtelníka dost děsivý festival. Na tomto velmi specifickém festivalu s názvem Ma'nene lidé vykopávají z hrobů mrtvé příbuzné, které kompletně dají do "pucu". Mrtvá, většinou prakticky rozložená těla, ze kterých zbývá hlavně kostra, umyjí, učešou a dokonce i převléknou.

Indonéský kmen totiž věří, že po smrti jdou zesnulý po spirituální cestě, a tak na důkaz úcty jim chtějí cestu tímto bizarním způsobem zpříjemnit. Ne, že by myšlenka a starost o naše mrtvé milované nebyla koneckonců hezká, ale snad je lepší doufat, aby se jednou podobné spirituální rituály nedostaly i na další kontinenty. Přeci jen - jiný kraj, jiný mrav!

Autor: bin

Diskuze