Bishop Curry - 1
Zdroj: Gofundme.com / Youtube.com
Malý génius

Desetiletý chlapec vymyslel, jak nadobro zabránit úmrtí dětí v rozpáleném autě! Tohle je dokonalé

Na základě statistik od roku 1998 jen v USA zemřelo 712 dětí na úpal, protože je rodiče zapomněli v rozpáleném automobilu. Díky tomuto chytrému vynálezu jsou ale úpaly z nedbalosti rodičů minulostí!

5 fotek
Desetiletý Bishop Curry z Texasu vynalezl dokonalou "kostičku", která monitoruje teplotu vzduchu v automobilu. V momentě, kdy se teplota vyšplhá k vysokým číslům, začne věc pojmenovaná chlapcem jako Oáza produkovat studený vzduch a upozorní rodiče a policii na to, že se v rozpáleném automobilu nachází člověk.

Myšlenka Oázy vznikla na základě reálného případu, kdy sousedé desetileté chlapce zapomněli v rozpáleném autě šesti měsíční batole, které na následky úpalu zemřelo. Přestože má Oáza prozatím pouze maketový model, otci mladého génia se už podařilo na jeho výrobu sehnat 24 000 dolarů na stránce Gofundme.com, která podporuje start-upové projekty.

Celý výtěžek poté poputuje na získání grantu a výrobku Oázy, která by měla sloužit k záchraně života statisícům malých dětí, jenž rodiče zapomenou v rozpáleném automobilu.
 

Autor: myko.cz

Diskuze