Ledové sochy - 1
Zdroj: Profimedia
Nádherné umění

DECHBEROUCÍ FOTO: Nejlepší zimní festival? Jedině ten ledový v čínském Harbinu!

V čínském Harbinu 5. ledna odstartoval Festival ledu a sněhu. Sochaři opět vytvořili nádherná umělecká díla. Prohlédnout si je můžete v galerii.

9 fotek
Harbin na severu provincie Heilongjiang v Číně je každoročním dějištěm Festivalu ledu a sněhu. Letošní 35. ročník začal tradičně 5. ledna a potrvá jeden měsíc. V -20 stupních Celsia zde sochaři vytesávají dechberoucí sochy z ledu či sněhu. Čínské město s nejstudenější a nejdelší zimou ovlivněnou prouděním vzduchu ze Sibiře, které si svou přezdívku Ledové město plně zaslouží, každoročně navštěvují tisíce turistů.

Festival v čínském Harbinu je jedním ze čtyř největších ledových a sněhových festivalů na světě spolu s japonským Sapporo sněžným festivalem, kanadským Quebec City Winter Carnivalem a norským Ski Festivalem. Čínský festival se koná v Harbinu v Číně od roku 1963 každý rok. Během kulturní revoluce byl na několik let přerušen, ale tradice byla roku 1985 znovu obnovena.

Vzhledem k tomu, že je příprava ledových uměleckých děl časové velmi náročná, začíná se na nich pracovat s velkým předstihem. Velikost a nápaditost soch ze sněhu a ledu je každým rokem větší a větší a díla jsou stále krásnější. Jsou kombinací ledu a světla. Všude kolem můžete slyšet nádherně znějící hudbu.

Autor: mk

Diskuze