Vasilina
Zdroj: YouTube.com
Šikovná i bez rukou

VIDEO: Holčička nemá od narození obě ruce! S nohama dokáže něco neskutečného

Máte pocit, že k vám byl život nespravedlivý? Při pohledu na malou Vasilinu vás tyhle myšlenky nejspíš rychle přejdou. Maličká holčička se totiž narodila bez rukou, a tak si musí poradit jenom s dolními končetinami. S nohama ale dokáže opravdu fascinující věci!

Vasilina je půvabná roztomilá holčička, která měla tu smůlu, že se narodila bez horních končetin. Rozhodně sale nevypadá, že by si bez ručiček nedokázala poradit a naopak si užívá každou novou dovednost, co se naučí. Nikdy jí u toho nechybí úsměv na tváři!

Tentokrát se její mamince povedlo zachytit moment, kdy se dokáže poprvé sama nakrmit. Z počátku se jí to vůbec nedaří. Do pusy vidličkou těsně nedosáhne. Ona to však nevzdává a po chvilce zvládne přehodit vidličku z jedné nohy do druhé a pak se jí to konečně povede! Rozsvítí se jako sluníčko a neméně šťastná je její maminka, která je na dceru neskutečně pyšná.

Video se stalo hitem internetu! Dívenka motivuje tisíce lidí s jiným pohybovým postižením. Dojímá však i lidi zdravé, kteří se u videa pozastaví a uvědomí si, jaké malichernosti běžně řeší. Věci, jako najíst se normálně rukama, jsou pro většinu lidí automatické, a tak si jich na rozdíl od Vasilily z daleka neváží.

Autor: Beat

Diskuze