David Stypka
Zdroj: TV Nova
prásk.tv

David Stypka má rakovinu! Fanouškům poslal jasný vzkaz

Davidovi Stypkovi (40) lékaři diagnostikovali rakovinu slinivky. Oblíbený hudebník podstoupil operaci a čeká ho dlouhodobá chemoterapie. Nemoc ho však nezastavila v tom, co ho baví. Se svou kapelou David Stypka & Bandjeez má naplánované koncerty až do konce prosince.

O nemoci informoval David Stypka na sociálních sítích. "Od srpna jsem tady nebyl a dlouho jsem nevěděl, jak se sem vrátit. Bylo to (a pořád je) nejintenzivnější období v mém životě. Potřeboval jsem klid a popravdě jsem ani nevěděl, co sem napsat. Ale už bylo toho mlčení dost (a taky už se těším na koncerty)," napsal Stypka.

 

4 fotky

 

Poté fanouškům vysvětlil důvod své nepřítomnosti. "V létě jsem si po vleklé anabázi intuitivně vyřval CT vyšetření, našli mi nádor na slinivce, ten lékaři skvěle odoperovali, teď mě čeká bezmála půl roku chemoterapie. U téhle nemoci se blbě odhaduje vývoj, proto bez prognóz, ale cítím se dobře a chemo zvládám lépe, než jsem očekával (i když je to vpravdě smrtící koktejl)," vysvětlil hudebník.

 

Kapela také zveřejnila seznam listopadových a prosincových koncertů. Do poslední chvíle nevěděli, jestli se jejich vystoupení uskuteční. "Čekali jsme opatrně, jak se všechno vyvrbí, jak to budu zvládat, abychom mohli zodpovědně říct, jak to bude s naplánovanými koncerty. S velkou radostí a drobnou úlevou teď můžu říct, že odehrajeme všechny naplánované koncerty," dodal Stypka.

 

Fanoušci mu hned začali posílat vzkazy podpory. "Ze srdce přeji, aby se vám podařilo uzdravit," napsala paní Eva. "Hodně zdraví, ať vše dobře dopadne a jste tu pro své děti," přidali se další. Hudebník všem na závěr nezapomněl poděkovat. "Vážím si toho. Uvidíme se na koncertech!" doplnil hudebník.

 

David Stypka je nejen zpěvák, ale také textař, grafik a výrobce šperků. Má tři děti a v roce 2018 získal cenu Anděl za nejlepšího mužského interpreta. A o rok dříve nazpíval píseň Dobré ráno, milá se zpěvačkou Ewou Farnou. Na youtube ji vidělo přes deset milionů lidí. 

 

Podívejte se na loňskou reportáž o Davidovi Stypkovi v pořadu Víkend:

 

Rakovina slinivky: nejstrašnější hrozba mezi rakovinami
Swayze, Jobs, Pavarotti: všechny je zabila rakovina slinivky! PROČ?

Autor: reg

Diskuze