Karel Gott a Karel Štědrý - 1
Zdroj: Profimedia
Hodně zdraví

Další rána pro Karla Gotta: Slavíkův nejlepší kamarád a známý hudebník bojuje s vážnou nemocí!

V poslední době je toho na slavíka Karla Gotta (78) více než dost. Nejen, že sám bojoval s vážnou nemocí, ale zažívá i další smutné chvíle u svých dobrých přátel. Nyní ho trápí vážný stav jeho kamaráda Karla Štědrého (80). Po rakovině a těžké operaci srdce nyní bojuje s další chorobou. Tentokrát neléčitelnou...

4 fotky
Tato smutná zpráva pro slavíka o jeho dobrém a letitém kamarádovi Karlu Štědrém je další ranou pod pás. Nemoc, která zásadně negativně ovlivňuje stav paměti, vede k zapomínání, zhoršování řeči a chůzi. V nejtěžší fázi už dotyčný nepoznává ani své blízké a může skončit na invalidním vozíku. „Ano, je to bohužel pravda. O své nemoci vím a zatím ji vzhledem k okolnostem celkem zvládám. Beru léky, které mají průvodní jevy nemoci zpomalit," vyjádřil se Blesku zpěvák.

V současné době je jeho největší oporou jeho manželka Eva (59), která je doma a snaží se mu usnadňovat jeho každodenní život. V boji s nemocí mu pomáhají i jeho děti, kteří za ním jezdí do domu na Bílé hoře. Dcery z prvního manželství Zuzana (57) a Tereza (51) a také syn Karel (31) alias Karlas.

Bohužel s hudební legendou se život nemazlil ani před pár lety, kdy bojoval dvakrát s rakovinou střev a podstoupil na šedesát chemoterapií. A své zkušenosti i předával Slavíkovi v jeho nejtěžších chvílích. Zákeřnou nemoc se mu nakonec podařilo porazit tak, že se zas vrátil k práci i ke sportu jako je tenis nebo lyžování. I přes nepřízeň osudu je velkým bojovníkem. „Od astrologa mám předpovězeno, že tu budu do devadesáti. Opakuju si stále slova písní, abych je nezapomněl,“ vidí optimisticky svoji budoucnost Karel. Přejeme hodně zdraví!
 

Autor: ham

Diskuze