David Bystroň
Zdroj: Profimedia
Upřímnou soustrast!

Další rána pro český fotbal: David Bystroň (†34) spáchal sebevraždu! Co stálo v dopise na rozloučenou?

Další tragédie zasáhla český fotbal! Bývalý fotbalista Viktorie Plzeň, Baníku Ostrava či Levski Sofia David Bystroň (†34) se oběsil ve sklepě svého bytu a zanechal po sobě dopis na rozloučenou. Co stálo za jeho smrtí?

4 fotky
Český fotbal prožívá těžké chvíle. Necelý měsíc poté, co spáchal sebevraždu fotbalista František Rajtoral, uchýlil se ke stejnému činu i jeho bývalý spoluhráč z Plzně David Bystroň. Ten se oběsil ve sklepě svého bytu a zanechal dopis na rozloučenou.

Důvodem tragédie mají být údajně finanční a rodinné důvody, které Bystroň popsal v dopise. Jedná se tedy v podstatě o stejnou příčinu jako v případě Františka Rajtorala. Bližší informace nicméně zatím nejsou známy.

Problém je, že profesionální fotbalisté jsou zvyklí na obrovské peníze, které si většinou neumějí šetřit nebo nějak rozumně investovat. Jsou zvyklí na luxusní život a peníze utrácejí tak, jak si obyčejný smrtelník vůbec neumí ani představit. Když se jim později přestane ve fotbale dařit a nedostanou najednou takové sumy jako dřív, mnohdy se stane, že si s takovou situací neumějí poradit. Obyčejný život totiž žít neumějí, a tak se pak vrhají do tak zoufalých činů, jako je sebevražda.

Autor: niž

Diskuze