Nikola V.
Zdroj: TN.cz
Kruté...

DALŠÍ RÁNA: Přeživší Nikola V. z šíleného videa smrti ztratila paměť!

Nikola V. (22), která jela minulý týden v autě smrti jako spolujezdkyně, má zatím v hlavě místo vzpomínek na tragickou nehodu u Obrnic zmatek. Dívka netuší, co se stalo, jak k tragické události došlo, ani jak její kamarádka Nikol B. (†21), která řídila, zemřela...

Podle odborníků může být důvodem výpadku paměti po nehodě fyzické poškození mozku při otřesu či psychický šok. Jde většinou o obvyklý důsledek otřesného zážitku. Časem se pak podle slov psychiatrů paměť většinou vrací.

Dívka, která celou jízdu vysílala živě na facebooku, měla velké štěstí – z nehody vyvázla jen s modřinami. Od středy je už doma v péči svých rodičů, kteří se dívku snaží chránit před všetečným okolím. Zatím si však nic z neukázněné jízdy nepamatuje. Dá se jen těžko odhadovat, kdy se přeživší dívka na vše rozpomene. „Může to být otázka několika dnů, ale i týdnů až měsíců,“ řekl Blesku psycholog Jiří Novák.

Až se tak stane a dívce se paměť vrátí, čeká ji podle odborníků patrně obrovský šok a krušné chvíle. Dostat psychiku do pořádku po takovéto události trvá většinou až několik měsíců. Tento proces však podle psychiatrů nelze a není dobré urychlovat, aby se psychika mohla zcela zotavit.

Autor: ten

Diskuze