Herec Brian Turk s rodinou
Zdroj: gofundme.com
Prásk.tv

Další rána po smrti Lukea Perryho! Zemřel herec z Beverly Hills 90210

Ve věku 49 let zemřel americký herec Brian Turk. Diváci ho mohou znát z různých televizních show, kde měl spíše menší role. Objevil se v seriálech Beverly Hills 90210, Buffy, přemožitelka upírů či Dva a půl chlapa.

Brian Turk zemřel v pátek 13. září, zpráva ale obletěla svět až na začátku dalšího týdne. Podle amerických médií podlehl populární herec rakovině mozku, se kterou bojoval více než rok. Turkovi bylo 49 let.

 

Po herci zůstal osmiletý synek a manželka Emily Wu, která ze zdravotních důvodů nemůže pracovat. Přátelé proto rodině ještě za Brianova života založili sbírku, díky které měl nejdříve peníze na drahou léčbu a nyní z ní budou moci čerpat pozůstalí.

 

Přestože se Turk objevil ve známých seriálech, velká hvězda se z něj nestala. Ve všech snímcích ztvárnil vedlejší postavy, v seriálech spíše epizodní role. Zahrál si i v komediích Prci, prci prcičky 2 nebo Krokodýl Dundee v Los Angeles.

 

Čeští diváci si mohou vybavit postavu Tinyho, kterého Brian hrál v seriálu Beverly Hills 90210. Mihnul se také v dalších seriálech - Dva a půl chlapa, Myšlenky vraha, Povotovost nebo Buffy, přemožitelka upírů.

 

RAKOVINA: kompletní přehled preventivních vyšetření
21 překvapivých způsobů, jak snížit riziko rakoviny!

Autor: epa

Diskuze