Marcelle Mancuso - 1
Zdroj: Profimedia
Ošklivý úraz

Žena dělala sklapovačky: Kvůli tomu ochrnula na půlku těla!

Dívka cvičila ve fitku sedy lehy. Pak se to stalo... od krku dolů ochrnula a zůstala upoutána na invalidní vozík! Na toto byste si během cvičení měli dávat pozor také!

7 fotek
Mladá Brazilka Marcelle Mancuso (23) jako mnoho mladých lidí navštěvovala fitness centrum, aby si udržela štíhlou postavu a dělala něco pro své zdraví. To se jí ale málem stalo osudným. Úraz, který se jí v posilovně stal, ji téměř připravil o možnost chodit.

Marcelle cvičí už léta a tak je zkušenou "fitnessačkou". Pak se jí ale stal ošklivý úraz, kvůli kterému strávila půl roku na invalidním vozíku. "Byl to běžný trénink. Na šikmé lavičce jsem cvičila sklapovačky. Nebyl tam trenér, tak jsem si nohy zachytila o podložku," vzpomíná na osudový okamžik, který se stal před dvěma roky.

Během cvičení se jí nohy vyhákly a ona spadla přímo na hlavu. Zlomený obratel v krční páteři a poškozená mícha ji na jistý čas doslova paralyzovali. Musela okamžitě na operaci. Lékaři jí do krku vložili titanovou destičku. Tu připevnili šesti šrouby.

Marcelle zůstala upoutána na invalidní vozík a lékaři jí moc naděje na to, že bude znovu chodit, nedávali. Naštěstí se, k překvapení všech, velmi dobře zotavila. "Chytala jsem se jakékoli možnosti, která mi dávala naději, že budu zase chodit. Začala jsem s fyzioterapií a už týden po operaci jsem hýbala prsty na rukou a nohou," vypráví.

Měsíc po nehodě už dělala první kroky a po půl roce začala chodit. "Když jsem přišla poděkovat lékaři, řekl mi, že můj dík patří Bohu, protože se stal malý zázrak," říká dívky, která už znovu cvičí. Se svým příběhem se rozhodla podělit proto, aby lidé během cvičení více dbali na svoji bezpečnost. "Zdraví je to nejcennější, co máme. Mnoho lidí si to ale uvědomí až tehdy, když ho ztratí," dodává kráska z Brazílie.

Autor: mk

Diskuze