Chlapec
Zdroj: reddit.com
To snad ne

Čtvrťák zameškal 3 dny ve škole. Z toho, co napsala matka do omluvenky, však zůstává rozum stát!

Originální výmluvy a omluvenky nevymýšlejí jen studenti. Matka jednoho žáka si vymyslela takovou výmluvu, na kterou by si troufl asi málokdo.

Když dítě ve škole chybí, musí mít omluvenku podepsanou od rodičů. Jedné matce však nechyběla špetka vtipné kaše a vystřelila si z vedení školy. Do papíru o absenci uvedla, že se její syn zúčastnil vyučování na kouzelnické Škole čar a kouzel v Bradavicích.

Zahraniční školy mají trošku odlišný systém omlouvání absence svých dětí. V britských školách například musejí rodiče vyplnit něco jako dotazník, kde uvádějí všechny důvody, proč se dítě nemohlo dostavit. Musí vypsat všechno, co je možné, ať už to jsou sociální, zdravotní či rodinné problémy.

Matka si myslela, že 3 dny nepřítomnosti ve škole není moc, proto si z omluvenky vystřelila a do kolonky, kde se má přesně popsat, co se stalo, uvedla: "Syn se učil obranu proti černé magii."

Vtípek však pořád nekončil. Do kolonky o vyřešení problému s absencí dodala, že nemusí mít nikdo žádné obavy, jelikož její syn zvládl dvoje čarodějnické zkoušky v průběhu tří dnů. Co jí na to řeklo vedení školy, už ale bohužel nezveřejnila. 

A jaká byla vaše nejvtipnější omluvenka?

ČTĚTE TAKÉ:
ZAJÍMAVOSTI z Harryho Pottera: Prdící polštářek pro Radcliffa a smlouva o sprostých slovech!

Autor: mak

Diskuze