Coldplay
Zdroj: Profimedia
prásk.tv

Coldplay šokovali fanoušky! Turné ruší, nechce znečišťovat prostředí

Skupina Coldplay má po světě miliony fanoušků. Na jejich nové album čekali čtyři roky. A nemohli se dočkat, až uvidí kapelu naživo v rámci jejich turné. Toho se však nedočkají. Žádná šňůra se totiž konat nebude, jelikož by prý Coldplay znečišťovali životní prostředí.

"Nebudeme pořádat turné s tímto albem. V příštím roce nebo dvou si uděláme čas, abychom zjistili, jak naše turné může být nejen udržitelné, ale jak může být aktivně prospěšné," řekl frontman kapely Coldplay Chris Martin deníku BBC.

 

Všichni členové chtějí mít pozitivní vliv na životní prostředí. A podle nich ho jejich koncerty naopak zhoršují. "Naše další turné bude nejlepší verzí z hlediska životního prostředí. Byli bychom zklamaní, kdyby nebylo uhlíkově neutrální," doplnil Martin.

 

Cílem skupiny je také omezit plasty během svých vystoupení a využít solární systém. Jejich rozhodnutí přivítal především Světový fond na ochranu přírody Velké Británie. "Všichni máme povinnost jít příkladem tváří v tvář klimatické a přírodní krizi. Nečinnost není možností, pokud máme zachovat naši planetu pro budoucí generace," vysvětlil vedoucí organizace Gareth Redmond-King. 

 

Nové album kapely má název Everyday Life a vyjde v pátek. V rámci něho Coldplay zahraje dva koncerty v Jordánsku, které uvidí jejich fanoušci zdarma na Youtube. Celého turné se bohužel nedočkají.

 

Pálíte plasty nebo časopisy? Zjistěte, co způsobujete a co hrozí hlavně vám!
5 jednoduchých ekologických předsevzetí, se kterými můžete začít ze dne na den

Autor: reg

Diskuze