Jemma Haig - 1
Zdroj: Profimedia
Konec dobrý...

CO SE STALO? Manželé čekali trojčata. Z nemocnice se ale vrátili s jedním miminkem!

Murray McKirdy a Jemma Haig čekali trojčata. Život jim ale připravil prekérní situaci, kvůli které museli učinit životní rozhodnutí. Dnes mají doma zdravé miminko. Ano, jen jedno...

5 fotek
Jemma a Murray se těšili z toho, když jim lékař po vyšetření oznámil, že nebudou rodiči jednoho miminka, ale rovnout tří! Trojčátka vypadala zdravě, a tak nebyl důvod se strachovat. Jenže na pozdějším ultrazvuku, když miminka byla větší odhalil lékař smutnou skutečnost, která postavila rodiče před jejich nejtěžší rozhodnutí v životě.

Pár se totiž dozvěděl, že v jednom vaku se sice vyvíjel samostatně jeden plod, což by nebyl žádný problém. Další dvě miminka ale byla v jednom vaku a jak lékař viděl, byla to siamská dvojčata, která měla společnou oběhovou, dýchací i trávicí soustavu. Lékař tak postavil rodiče před nepříjemnou volbu - buď rovnou přístoupí na potrat siamských dvojčat a třetí miminko přežije, nebo budou riskovat a je možné, že nepřežije ani jedno z dětí.

Oba nad tím přemýšleli a nakonec učinili jasné rozhodnutí. Žena podstoupila částečný potrat, který proběhl operativně tak, že byla siamská dvojčata operativně vyjmuta z ženiny dělohy. Poté vše vypadalo dobře, nakonec ale bylo v ohoržení i třetí miminko, které žena porodila o více než dva měsíce dříve. Malý Thomas vážil lehce přes dvě kila a s matkou musel zůstat další tři týdny v nemocnici. Nakonec ale vše dobře dopadlo a první dítě páru už má doma zdravého sourozence.

Autor: bin

Diskuze